Designeri » C » Oriental Floral « Grupuri

Dior Addict Eau de Toilette Christian Dior de dama

Dior Addict Eau de Toilette  Christian Dior de dama

Dior Addict Eau de Toilette  Christian Dior de dama Imagini Dior Addict Eau de Toilette  Christian Dior de dama Imagini Dior Addict Eau de Toilette  Christian Dior de dama Imagini Dior Addict Eau de Toilette  Christian Dior de dama Imagini Dior Addict Eau de Toilette  Christian Dior de dama Imagini

Dior Addict Eau de Toilette de Christian Dior este un parfum Oriental Floral de dama. Acesta este un parfum nou Dior Addict Eau de Toilette a fost lansat in 2014. Creatorul acestui parfum este Francois Demachy. Nota de varf este mandarina siciliana; notele de mijloc sunt iasomie Sambac si neroli tunisian; Notele de baza sunt vanilie si lemn de santal.

mandarina siciliana

iasomie Sambac neroli tunisian

vanilie lemn de santal

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Dior Addict Eau de Toilette by Christian Dior.

Dior Addict Eau de Toilette Recenziile parfumurilor

Liviu
Liviu

Ma alatur si eu celor dezamagiti. Daca EDP-ul e de vis, indiferent de varianta ante/post reformulare EDT-ul este jalnic. E un parfum banal de zi si nu e nimic de spus in plus decat ce au scris deja colegele. Prea sintetic. Siajul este moderat, persistenta acceptabila. Dar e ca si cum Dior si-ar minti clientii. 4/10

Varianta EDT nu are absolut nimic in comun cu parfumul devanit celebru datorita frumusetii si calitatii ireprosabile, adica Addict EDP... Acesta de fata, este un parfum foarte slab, generic, cu o iasomie chimica, urata, amestecata cu ceva santal si un strop de vanilie pe final. Nu imi vine sa cred ca este Dior in primul rand! Apoi, nu imi vine sa cred ca acesta este un Addict! Dezamagire totala! Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 5/10

maeda
maeda

Dior Addict edt nu aduce nimic nou, seamănă cu multe alte parfumuri care conţin iasomie, neroli şi santal...nu prea are prospeţime, luminozitate, este un pic chimic, se simte şi o notă acvatică, metalică în el (poate are smochine). Nu îmi place. Deloc.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Christian Dior Dior Addict Eau de Toilette fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Christian Dior Dior Addict Eau de Toilette , completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Dior Addict Eau de Toilette dupa Christian Dior. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Dior Addict Eau de Toilette de Christian Dior reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Floral
Hermes Parfum des Merveilles Cerruti Cerruti 1881 Collection Jil Sander Sun Caron Royal Bain de Caron Bob Mackie Masquerade Coty Truly Lace Scents of Time Maya The Party The Garden Party Frangipane Ayala Moriel Tamya M. Micallef Royal Rose Aoud Morris Gocce di Napoleon Nikos Sculpture Delicate Fleur