Designeri » C » Lemnos Floral Mosc « Grupuri

Dior Homme Intense Christian Dior de barbati

Dior Homme Intense Christian Dior de barbati

Dior Homme Intense Christian Dior de barbati Imagini Dior Homme Intense Christian Dior de barbati Imagini Dior Homme Intense Christian Dior de barbati Imagini

Dior Homme Intense de Christian Dior este un parfum Lemnos Floral Mosc de barbati. Dior Homme Intense a fost lansat in 2011. Creatorul acestui parfum este Francois Demachy. Nota de varf este lavanda; notele de mijloc sunt stanjenel, ambretta (nalba de mosc) si Para; Notele de baza sunt vetiver si cedru de Virginia.

lavanda

stanjenel ambretta (nalba de mosc) Para

vetiver cedru de Virginia

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Dior Homme Intense by Christian Dior.

Shalimar Parfum Initial
Midnight in Paris

Dior Homme Intense Recenziile parfumurilor

Vlud
Vlud

Eleganta, rafinament, stil...pudrat si cald, perfect pentru acele momente care iti aprind gandurile, mintea si trupul... Nuanta de ruj confera o senzualitate aparte.
Performanta excelenta, un parfum emblematic pentru Dior.

Catalin1981
Catalin1981

Un parfum superb. E atat de elegant incat il folosesc doar la ocazii speciale. Bine,ar fi si pacat sa nu ai macar o camasa pe tine cand porti acest parfum. Din partea mea merita un 10.

cateyes
cateyes

I l-am facut cadou iubitului meu. E un parfum dominant, misterior, mirosea diferit de ceea ce mirosisem pana la el. Imi place mult cand il simt, are o masculinitate sobra, puternica. Are si un iz de piele, o esenta usor prafuita, vanilata parca.
M-am dat pe incheietura mainii si dupa dus mirosea. Persistenta foarte buna.

walstar10
walstar10

Dior Homme Intense un parfum sexy,elegant.
In primul minut miroase a ... makeup,apoi schimbare totala.
Toata lumea ma intreaba ce parfum folosesc...multe complimente.F persistent 24h+

longevitate 10/10
siaj 10/10

Dior Homme Intense a devenit in scurt timp un best seller si este intr-adevar un parfum barbatesc grozav, un amestec care iti poate satisface cele mai mari pretentii olfactive. Interesant este faptul ca l-au reformulat, in ciuda succesului si a notelor absolut comune (dar minunat amestecate) din editia princeps (2007). Despre primul Dior Homme Intense pot vorbi doar din memorie caci nu mai am unde sa-l testez, dar amintirea lui mi-e inca foarte clara: mirosea mai rotund, mai cald datorita portiei generoase de ambra din baza si parea dens, avea ceva de ceara in el, amintind putin de mirosul de propolis. Mi-a placut la nebunie compozitia lui si i-am promis sotului ca vrea nu vrea il va primi. M-a bucurat ca si el l-a gasit bun, el care elimina 9 din 10. Din pacate n-am apucat sa-l cumpar pe acela, ca a si disparut varianta in sticla patratoasa. L-au retras subtil, fara tam-tam. A aparut din nou, in flacon usor mai alungit si cu miros cam diferit. Nu mult, nu neaparat mai rau, dar totusi diferit. In acesta, in Dior Homme Intense 2011 lipseste acea nota "hot" calda din primul, ambra. In schimb i-au pus ambrette la greu, facandu-l sa para uleios. Noua formula pleaca la drum cu acest ambrette cu iz ca de mosc dulce care pe urma se contopeste cu irisul pudrat. Vetiverul e singurul element cu caracter mai masculin ce da amestecului o puternica tenta lemnoasa. Aceasta editie a aparut aproape in paralel cu Shalimar Parfum Initial de dama de la Guerlain, cele doua fiind perfect compatibile.

tubykap20
tubykap20

O sa ziceti ca sunt nebuna dar mie,inceputul acestui Dior imi seamana izbitor tot cu notele de inceput ale lui Shalimar Parfum Initial.Observ ca singurele note comune intre cele doua sunt stanjenelul si vetiverul...Nu stiu de ce ambele parfumuri imi dau o tenta sapunoasa la inceput,pentru ca apoi sa se incalzeasca si sa se indulceasca demential!
Dar sa lasam Shalimar-ul pentru ca aici vorbim de un parfum pentru barbati siguri pe ei,pentru tipi intre 30-40 ani, care au mare grija de imaginea lor! Vad un tip intr-un costum slim,"lucrat" cu finete la sala,care intimideaza o femeie cand apare intr-un birou,are o afacere de condus, nu cu diplomat ci doar un smart-phone in mana in permanenta.
Oooof! Oare ce ar trebui sa fac sa il determin pe al meu sot sa isi schimbe putin garderoba? Ca Slava Domnului,in rest le are pe toate! Cred ca nu l-as lasa sa mai plece la birou,mai ales sa mai poarte si parfumul asta!Jeansi,tenesi si tricouri lejere - nu se "pupa" cu clasa impusa de Dior Homme Intense!

Brian
Brian

Am descoperit linia Dior Homme prin 2008. Initial am testat Dior Homme Cologne care mi-a placut nespus de mult. Cred ca era cel mai frumos miros care-l simtise-mi pana atunci. Dar persistenta lui era extrem de redusa. Nu era tocmai ce cautam, asa ca l-am uitat repede.

Abia la vreo doi ani mai tarziu am incercat versiunea clasica, cea EDT. Desi parfumul era mai indrasnet decat imi crease-mi impresia anterior cu EDC, tin mine ca mi-a placut. Dar nota de iris mai puternica m-a cam inepartat si am ales din nou alt parfum. Nici de aceasta data nu a fost sa fie.

Anul acesta l-am incercat din nou, am primit doua mostre, Dior Homme si Dior Homme Intense. Surpriza a fost extraordinara pentru mine, DHI chiar m-a satisfacut din toate punctele de vedere.

A fost primul din serie care m-a facut sa-l cumpar, si nu regret deloc, mirosul pentru mine este divin iar persistenta si longivitatea pe pielea mea sunt la superlativ.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Christian Dior Dior Homme Intense fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Christian Dior Dior Homme Intense, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Dior Homme Intense dupa Christian Dior. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Dior Homme Intense de Christian Dior reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Thierry Mugler A*Men Pure Havane Christian Dior Fahrenheit Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Thierry Mugler A*Men Pure Malt Van Cleef & Arpels Midnight in Paris Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Thierry Mugler A*Men Hermes Terre d'Hermes Yves Saint Laurent L'Homme Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Lalique Encre Noire Chanel Allure Homme Edition Blanche Creed Aventus ScentStory 24 Gold Givenchy Pi Versace Versace Pour Homme Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Chanel Bleu de Chanel Burberry London for Men Chanel Allure Pour Homme