Designeri » C » Pielarie « Grupuri

Dior Homme Parfum Christian Dior de barbati

Dior Homme Parfum Christian Dior de barbati

Dior Homme Parfum Christian Dior de barbati Imagini Dior Homme Parfum Christian Dior de barbati Imagini Dior Homme Parfum Christian Dior de barbati Imagini

Dior Homme Parfum de Christian Dior este un parfum Pielarie de barbati. Acesta este un parfum nou Dior Homme Parfum a fost lansat in 2014. Creatorul acestui parfum este Francois Demachy. Notele de varf sunt portocala italieneasca si stanjenel de Toscana; notele de mijloc sunt trandafir si pielarie; Notele de baza sunt ambretta (nalba de mosc), cedru, lemn de santal si Lemn de Agar(Oud).

portocala italieneasca stanjenel de Toscana

trandafir pielarie

ambretta (nalba de mosc) cedru lemn de santal Lemn de Agar(Oud)

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Dior Homme Parfum by Christian Dior.

Dior Homme Parfum Recenziile parfumurilor

Kristal Again
Kristal Again

Un parfum senzațional cu care am reușit sa umplu în garderoba soțului golul imens provocat de terminarea ultimelor rezerve de Gucci PH I, parfumul lui favorit.

Inițial nu mi-a spus mare lucru, îl testam doar pe blotter, dar după ce l-am simțit pe pielea lui mi-am schimbat radical opinia și am devenit fana infocata.
Este un parfum extrem de bogat, la limita opulentei, care tratează oudhul în maniera vest europeana. A păstrat din inspirația araba numai bogăția și căldura notelor, topindu-le intr-un ansamblu posh ce miroase a tămâie, condimente plusate, cashmeran și pudra. Lasa o dira grea și aromatica în urma purtătorului iar pe haine se menține cu zilele. Clar, potențial gigantic de parfum semnătura, potrivit pentru conservatorii cărora nu le place sa își schimbe zilnic parfumul și care adora sa se scufunde repetat în efluviile iubite de care nu se mai satura. Este și matur in sensul ca are vocația unui mare clasic,nu e nimic fresh fructat în compoziția aceasta densa si balsamica. Ingredientele sunt mixate și blenduite pana ce notele individuale se îmbină intre ele la perfecție, generând un torent greu parfumat, ca o poțiune de poveste. Uneori simți oudhul, alteori sugestia unui trandafir oriental, alteori un tabac mieros, o piele dulce, catifelata, totul plutind in amestecul greu, tamaios.

Nu îi găsesc nimic de reproșat, mi se pare absolut perfect așa Cum e. Cei care au bătut la porțile parfumurilor masculine Tom Ford, Bulgari Man in Black, Opium Pour Homme și nu s-au lipit de ele sau pur și simplu vor ceva încă mai bun, cred ca vor găsi în Dior Homme Parfum ceea ce căuta. Fata de variantele mai vechi și mai urbane din serie, ca Dior Homme sau Dior Homme Intense, le Parfum se situează, în opinia mea, cam pe unde e Tom Ford în comparație cu Catalin Botezatu.

Obligatoriu a fi testat pe piele pentru a se dezvolta toate subtilitățile aromei complexe. Hârtia îl simplifica mult, pielea îl lasă să își desfășoare toate savantele îmbinări de nuanțe.

"Un parfum ireal de frumos" Cum spune și Andra, atât de inspirat, în recenzia ei!

andrasb

Revin cu recenzia promisa. Va fi la fel de scurta pe cat de direct si transant este parfumul. Nu are nimic complex, insa nici nu este un parfum confortabil. Are o frumusete ireala, "vampirishely beautiful" si este dedicat unui barbat sigur pe el, pe gusturile sale si pe tipul sau de personalitate. Nu are ambivalente, iti spune o poveste scurta, cu concluzii clare: iti place sau nu-ti place, il urmezi sau nu-l urmezi, din partea lui e simplu. Nu are nevoie de discursuri complicate, de note intrepatrunse, de mesaje ascunse: te are, cum se spune, la "hello" :) Pe mine cel putin, m-a castigat astfel cu primul zambet si-i voi ramane alaturi pentru totdeauna. Parfumul? Barbatul? Amandoi? :)

andrasb

Parfumul acesta m-a coplesit atat de tare incat nu pot sa-i fac nici recenzie! Este senzational, de la Cristobal (care e totusi in cu totul alt registru, mai primavaratic, dar la fel de coplesitor in frumusetea lui) n-am mai simtit asa pentru un parfum barbatesc! Ce piele! Ce combinatie! Ce sa mai spun? Voi reveni cand imi revin :)

Dior Homme Intense a fost o aparitie neasteptata in peisajul parfumurilor de la Dior, primit cu aplauze de publicul feminin datorita aerului decadent, pudrat si dulce, genul care trezeste instincte primare si cand il mirosi iti vine sa exclami oooo mmmmm fara sa mai cauti adjective prin mintea incetosata de pasiune. E un parfum care pericliteaza relatiile, caci de-l simti pe alt barbat decat al tau nu stiu la ce ar putea conduce. De multe ori il vedem mentionat pe forumuri ca parfum cu miros de make-up si recunosc ca fac parte din grupul acelor femei care si-l doresc strict pentru ele.

Din pacate, desi initial sotul meu l-a gasit bun (pe mine), a zis ca nu l-ar purta ca miroase a…creta (iris in traducere) si lui ii place oudul. Dar poate am sanse sa-l induplec cu editia Parfum, fiindca aici latura efeminata este redusa aproape la zero de prezenta obstructiva a notei de pielarie. Fina, moale, dar e pielarie si are iz masculin.

Aici irisul a fost ascuns pana la intalnire in interiorul unei jachete din piele, emanand doar un vag parfum floral, iar spre baza apare si mirosul de pudra, insa acum pudra fina, usoara si dozata minimal se asterne pe gulerul jachetei de piele. Este urma sarutului primit din partea femeii care ar face totul pentru acest barbat care miroase ravasitor de senzual.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Christian Dior Dior Homme Parfum fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Christian Dior Dior Homme Parfum, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Dior Homme Parfum dupa Christian Dior. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Dior Homme Parfum de Christian Dior reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Tom Ford Tobacco Vanille By Kilian Back to Black Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Christian Dior Dior Homme Intense Tauerville Vanilla Flash Hermes Terre d'Hermes Creed Aventus Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Frederic Malle Musc Ravageur Lalique Encre Noire Frederic Malle Portrait of a Lady Guerlain Shalimar Parfum Initial Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Hermes Concentre d`Orange Verte Guerlain L'Instant de Guerlain Guerlain Guerlain Homme Intense Creed Green Irish Tweed Chanel Les Exclusifs de Chanel Misia Parfum d`Empire Cuir Ottoman Nasomatto Black Afgano