Designeri » C » Pielarie « Grupuri

Dior Homme Parfum Christian Dior de barbati

Dior Homme Parfum Christian Dior de barbati

Dior Homme Parfum Christian Dior de barbati Imagini Dior Homme Parfum Christian Dior de barbati Imagini Dior Homme Parfum Christian Dior de barbati Imagini

Dior Homme Parfum de Christian Dior este un parfum Pielarie de barbati. Acesta este un parfum nou Dior Homme Parfum a fost lansat in 2014. Creatorul acestui parfum este Francois Demachy. Notele de varf sunt portocala italieneasca si stanjenel de Toscana; notele de mijloc sunt trandafir si pielarie; Notele de baza sunt ambretta (nalba de mosc), cedru, lemn de santal si Lemn de Agar(Oud).

portocala italieneasca stanjenel de Toscana

trandafir pielarie

ambretta (nalba de mosc) cedru lemn de santal Lemn de Agar(Oud)

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Dior Homme Parfum by Christian Dior.

Dior Homme Parfum Recenziile parfumurilor

andrasb

Revin cu recenzia promisa. Va fi la fel de scurta pe cat de direct si transant este parfumul. Nu are nimic complex, insa nici nu este un parfum confortabil. Are o frumusete ireala, "vampirishely beautiful" si este dedicat unui barbat sigur pe el, pe gusturile sale si pe tipul sau de personalitate. Nu are ambivalente, iti spune o poveste scurta, cu concluzii clare: iti place sau nu-ti place, il urmezi sau nu-l urmezi, din partea lui e simplu. Nu are nevoie de discursuri complicate, de note intrepatrunse, de mesaje ascunse: te are, cum se spune, la "hello" :) Pe mine cel putin, m-a castigat astfel cu primul zambet si-i voi ramane alaturi pentru totdeauna. Parfumul? Barbatul? Amandoi? :)

andrasb

Parfumul acesta m-a coplesit atat de tare incat nu pot sa-i fac nici recenzie! Este senzational, de la Cristobal (care e totusi in cu totul alt registru, mai primavaratic, dar la fel de coplesitor in frumusetea lui) n-am mai simtit asa pentru un parfum barbatesc! Ce piele! Ce combinatie! Ce sa mai spun? Voi reveni cand imi revin :)

Dior Homme Intense a fost o aparitie neasteptata in peisajul parfumurilor de la Dior, primit cu aplauze de publicul feminin datorita aerului decadent, pudrat si dulce, genul care trezeste instincte primare si cand il mirosi iti vine sa exclami oooo mmmmm fara sa mai cauti adjective prin mintea incetosata de pasiune. E un parfum care pericliteaza relatiile, caci de-l simti pe alt barbat decat al tau nu stiu la ce ar putea conduce. De multe ori il vedem mentionat pe forumuri ca parfum cu miros de make-up si recunosc ca fac parte din grupul acelor femei care si-l doresc strict pentru ele.

Din pacate, desi initial sotul meu l-a gasit bun (pe mine), a zis ca nu l-ar purta ca miroase a…creta (iris in traducere) si lui ii place oudul. Dar poate am sanse sa-l induplec cu editia Parfum, fiindca aici latura efeminata este redusa aproape la zero de prezenta obstructiva a notei de pielarie. Fina, moale, dar e pielarie si are iz masculin.

Aici irisul a fost ascuns pana la intalnire in interiorul unei jachete din piele, emanand doar un vag parfum floral, iar spre baza apare si mirosul de pudra, insa acum pudra fina, usoara si dozata minimal se asterne pe gulerul jachetei de piele. Este urma sarutului primit din partea femeii care ar face totul pentru acest barbat care miroase ravasitor de senzual.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Christian Dior Dior Homme Parfum fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Christian Dior Dior Homme Parfum, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Dior Homme Parfum dupa Christian Dior. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Dior Homme Parfum de Christian Dior reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Tom Ford Tobacco Vanille Tauerville Vanilla Flash By Kilian Back to Black Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Creed Aventus Hermes Terre d'Hermes Christian Dior Dior Homme Intense Guerlain Guerlain Homme Intense Boucheron Boucheron Lalique Encre Noire Chanel Les Exclusifs de Chanel Misia Parfum d`Empire Cuir Ottoman Guerlain L'Instant de Guerlain Phaedon Tabac Rouge Frederic Malle Musc Ravageur Amouage Interlude Man Serge Lutens Datura Noir L`Occitane en Provence Eau des Baux Hermes Concentre d`Orange Verte