Designeri » C » Oriental Floral « Grupuri

Dune Esprit de Parfum Christian Dior de dama

Dune Esprit de Parfum  Christian Dior de dama

Dune Esprit de Parfum  Christian Dior de dama Imagini Dune Esprit de Parfum  Christian Dior de dama Imagini

Dune Esprit de Parfum de Christian Dior este un parfum Oriental Floral de dama. Dune Esprit de Parfum a fost lansat in 1994. Dune Esprit de Parfum a fost creat de Jean-Louis Sieuzac si Nejla Barbir. Notele de varf sunt aldehide, bujor, mandarina, lemn de palisandru si bergamot; notele de mijloc sunt trandafir, crin, Cheiranthus, orz salbatic, iasomie si ylang-ylang; Notele de baza sunt muschi, ambra, vanilie, lemn de santal, rasina benzoica si paciuli.

aldehide bujor mandarina lemn de palisandru bergamot

trandafir crin Cheiranthus orz salbatic iasomie ylang-ylang

muschi ambra vanilie lemn de santal rasina benzoica paciuli

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Dune Esprit de Parfum by Christian Dior.

Dune Esprit de Parfum Recenziile parfumurilor

Chamade
Chamade

"Dune" a fost un parfum pe care mi l-am dorit mult, asa ca am reusit sa mi-l procur in toate trei variantele: formula originala (cutia cu banda neagra in partea de jos), variata pre-reformulata si cea reformulata dar si "Esprit de parfum" pe care l-am gasit intr-o parfumerie din Tirana, ratacit printre alte zeci de parfumuri surghiunite pe niste etajere spre care rar isi arunca cineva ochii...
"Esprit de parfum" mi se pare cea mai reusita varianta "Dune" si nu pot intelege de ce "Dior" nu i-a oferit o viata mai lunga....Are o personalitate puternica precum cea a formulei originale,asprimea notelorde varf ale acestuia din urma indulcindu-se la un moment dat in ceva care mie-mi pare ciocolata(?)...
O varianta "Dune" minunata, evocand spiritul pielii bronzate in culoare de ciocolata si pe care o recomand celor care iubesc atat varianta mama a parfumului cat si aromele cu personalitate.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Christian Dior Dune Esprit de Parfum fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Christian Dior Dune Esprit de Parfum , completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Dune Esprit de Parfum dupa Christian Dior. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Dune Esprit de Parfum de Christian Dior reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Floral
Guerlain Nahema Celine Dion Enchanting Giorgio Beverly Hills So You Amouage Jubilation for Women Nicolai Parfumeur Createur Maharanih Intense Pilar & Lucy Tiptoeing Through Chambers of the Moon Caron Royal Bain de Caron Sarantis C-Thru Purple Diamond Profumum Roma Volo AZ 686 Les Parfums de Rosine Une Rose Au Bord de la Mer Queen Latifah Queen of Hearts Lancome Tresor Diamant Noir