Designeri » C » Lemnos Floral Mosc « Grupuri

Fahrenheit Christian Dior de barbati

Fahrenheit Christian Dior de barbati

ozonic
Fahrenheit Christian Dior de barbati Videouri Fahrenheit Christian Dior de barbati Videouri Fahrenheit Christian Dior de barbati Videouri
Fahrenheit Christian Dior de barbati Imagini Fahrenheit Christian Dior de barbati Imagini Fahrenheit Christian Dior de barbati Imagini Fahrenheit Christian Dior de barbati Imagini Fahrenheit Christian Dior de barbati Imagini

Fahrenheit de Christian Dior este un parfum Lemnos Floral Mosc de barbati. Fahrenheit a fost lansat in 1988. Fahrenheit a fost creat de Jean-Louis Sieuzac si Maurice Roger. Notele de varf sunt lavanda, mandarina, paducel, flori de nucsoara, cedru, bergamot, musetel si lamaie; notele de mijloc sunt nucsoara, caprifoi, garoafa, lemn de santal, frunza de violeta, iasomie, lacramioare si cedru; Notele de baza sunt pielarie, boabe de tonka, ambra, paciuli, mosc si vetiver.

lavanda mandarina paducel flori de nucsoara cedru bergamot musetel lamaie

nucsoara caprifoi garoafa lemn de santal frunza de violeta iasomie lacramioare cedru

pielarie boabe de tonka ambra paciuli mosc vetiver

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Fahrenheit by Christian Dior.

Christian Lacroix Nuit for Men
Ferrari Uomo
Mercedes Benz Intense

Fahrenheit Recenziile parfumurilor

Sorana P
Sorana P

ei bine....chiar daca sunt femeie....Farenheit a fost si ramane parfumul meu preferat de la Casa Dior. L-am avut, m-am dat cu el si chiar am "ranit" niste inimi prin liceu (sau...de fapt ma invidiau :). Intr-adevar nu am mirosit varianta cea noua...traiesc din amintiri...pe cand eram vanzatoare la un magazin de parfumuri (care de mult s-a desfiintat) si vindeam cel putin 3 Fahrenheit-uri pe zi. Este un parfum de zi, in opnia mea, genul business man. In opinia mea un parfum potrivit pentru orice anotimp dar pentru varsta de 30+. Un parfum pe care il recunosti dintr-o mie....sau ma rog....asa era o data. Am sa testez si varianta actuala ca, vazand recenziile, m-ati facut curioasa.

Catalin1981

Mi-am dat si eu cu parerea. Nu trebuie sa-mi dati in cap. Va iubesc!

Rose_selavie
Rose_selavie

Cataline poti sa-ti exprimi parerea personala despre recenzii pe forum nu aici si iti promit ca o sa te lamurim imediat ce si cum in numar mai mare decat ai crede :). Pana atunci iti spun ca sub poza fiecarui parfum exista un tabel unde sunt bifate toate datele tehnice de care spui ca ai nevoie. Le-ai vazut? Bine. Nu trebuie sa citesti recenziile senzationale de pe Fragrantica. Uita-te peste cursoare si gata.

alinush27
alinush27

Cataline, de cele mai multe ori povestile si poeziile alea iti spun mai multe despre un parfum decat o insiruire de note. Daca tu nu esti capabil sa le intelegi si nu iti transmit nimic, treci peste ele.

Personal imi face placere sa citesc astfel de povesti care imbina arta de a scrie (si descrie) cu diverse date despre parfum. Mi s-ar parea tare plictisitor sa citesc ca un parfum miroase a x si tine n ore, punct. Le apreciez cu atat mai tare deoarece eu nu cred ca as fi capabil sa descriu un parfum in imagini la fel cum o face admar sau alti membri.

p.s. Rose, poti sterge mesajul acesta daca decizi ca nu isi are locul aici.

Catalin1981

Observ ca voi habar nu aveti ce inseamna o recenzie si va place tare mult sa bateti campii. Vad ca admar7777 povesteste cel de-al doilea razboi mondial......ce aveti tata? In general vad ca in loc sa se scrie de cum miroase un parfum,in ce perioada a anului merge,ce note ies in fata s.a.m.d,se incearca tot timpul sa se faca niste poezii,niste povestioare......Alo? Vorbim despre parfumuri nu de vreun examen istorie....

allure
allure

Pentru mine Fahrenheit este precum o capsula temporala, deoarece de cate ori il simt, gandurile imi zboara spre anii studentiei. Parfumul poate fi interpretat si ca o evolutie a vietii, universului, lucru care se regaseste atat in notele sale cat si in culorile sticlei-de la galben intens, asemenea unui rasarit, apoi orange, rosu pana la un albastru foarte inchis spre negru, asemenea unui apus. Desigur, putem sa-l privim si invers, de la negrul adanc pana la o explozie de lumina...
Cineva spunea: " daca ar fi sa ma uit in urma la toate bucuriile, durerile, dezamagirile, disperarile prin care am trecut in viata, le-as pune intr-un plic iar apoi le-as sigila cu Fahrenheit..."

admar7777
admar7777

Desfac dopul si miros...vine instant dorinta de a pulveriza,apas si bum,bestial,miros portocala mecanica.
Are votul meu,desi prima data am fost reticent,m-a cucerit in timp si pt totdeauna,e un iz pe care o sa vreau sa-l mai adulmec(dati-i timp nu judecati la primul puf mai ales pe hartie)puneti nasu pe el si inchideti ochii....iarna lu 1943,Rusia,margine de padure,razboi,un T34 in husa de piele,improscat la foc automat cu mandarine,iar peste ramasitele acestei scene vantul asterne miresmele padurii,natura reluandu-si astfel cursul...mda un parfum animalic-ozonic-floral-lemnos-infinit-poetic,mirosul unui duel intre fierbinte si rece,punctul in care focul intalneste apa(asta probabil incearca si videoclipul sa exprime,lava,apa,eclipsa).
E pt cei peste 20 ani,si poate fi purtat pe tot parcursul anului(parerea mea),mai usor cu pulverizatul vara,cred ca merge la majoritatea tinutelor insa nu i-l recomand la costum,nu la birou,i-l vad ca un parfum outdoor.In legatura cu mirosul de ''petrol'',mie imi miroase cum miroase Dunarea cateodata vara,motorina pe apa,slepuri,dar in sensul frumos romantic,te face sa vrei sa pleci in lume.

Il testasem recent si nu mi-a venit sa cred cat s-a schimbat...ieri din nou am vrut sa ma mai conving inca o data si...da, nu mai e ce a fost. Cel de azi este practic alt parfum decat pe vremuri. Acum e o apa de toaleta oarecare, e adevarat ca mai bun decat un parfum de dugheana, dar obisnuia sa fie sublim acum cativa ani buni. Era parfumul meu masculin preferat! Ziceam ca ma marit numai daca poarta Fahrenheit :))). Mult mai dulce decat cel din prezent, cu o ambra mai pronuntata si mai multe condimente. Era de-a dreptul voluptuos pentru un parfum masculin, avea ceva animalic si atragea ca un magnet. Facea cam tot atatea furori ca si Dune de dama (tot de acelasi autor, Sieuzac), cele doua fiind emblematice in anii `90. Dar le-a disparut gloria. In orice caz, Dune a ramas ceva mai fidel primei formule, doar ca i-a trecut timpul, nu se mai poarta asa des. Fahrenheit disponibil in 2013 este cam aspru, ambra nu se mai simte deloc, are ceva note verzi foarte amplificate si un ton de pielarie rogoasa ce predomina de la un capat la altul. Nu lasa aceeasi amprenta olfactiva ca-n trecut. Mare pacat. Dar bineinteles, cine nu l-a testat decat pe cel din prezent il poate considera absolut si irefutabil un parfum extraordinar.

leoliliana
leoliliana

bun!!!fiul meu il foloseste de 1 an!super placut,hainele au ramas impregnate cu mirosul imposibil de confundat!elegant!

iulix_73
iulix_73

Unul dintre cele mai bune " paltoane " de iarna ! 9/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Christian Dior Fahrenheit fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Christian Dior Fahrenheit, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Fahrenheit dupa Christian Dior. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Fahrenheit de Christian Dior reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dior Homme Intense Hermes Terre d'Hermes Lalique Encre Noire Van Cleef & Arpels Midnight in Paris Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Thierry Mugler A*Men Pure Malt Versace Dreamer Thierry Mugler A*Men Guerlain Guerlain Homme Intense Moschino Uomo? Yves Saint Laurent L'Homme Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Creed Green Irish Tweed Chanel Allure Homme Edition Blanche Versace Versace Man Eau Fraiche Serge Lutens Chergui Carolina Herrera 212 Men Chanel Bleu de Chanel Jean Paul Gaultier Gaultier 2 Thierry Mugler A*Men Pure Havane