Designeri » C » Oriental Vanilat « Grupuri

Hypnotic Poison Christian Dior de dama

Hypnotic Poison Christian Dior de dama

migdale
nuci
Hypnotic Poison Christian Dior de dama Videouri Hypnotic Poison Christian Dior de dama Videouri
Hypnotic Poison Christian Dior de dama Imagini Hypnotic Poison Christian Dior de dama Imagini Hypnotic Poison Christian Dior de dama Imagini Hypnotic Poison Christian Dior de dama Imagini Hypnotic Poison Christian Dior de dama Imagini Hypnotic Poison Christian Dior de dama Imagini Hypnotic Poison Christian Dior de dama Imagini Hypnotic Poison Christian Dior de dama Imagini Hypnotic Poison Christian Dior de dama Imagini Hypnotic Poison Christian Dior de dama Imagini

Hypnotic Poison de Christian Dior este un parfum Oriental Vanilat de dama. Hypnotic Poison a fost lansat in 1998. Creatorul acestui parfum este Annick Menardo. Notele de varf sunt caisa, prune si nuca de cocos; notele de mijloc sunt tuberoza, iasomie, lacramioare, trandafir, lemn de trandafir brazilian si chimion; Notele de baza sunt lemn de santal, migdale, vanilie si mosc.

caisa prune nuca de cocos

tuberoza iasomie lacramioare trandafir lemn de trandafir brazilian chimion

lemn de santal migdale vanilie mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Hypnotic Poison by Christian Dior.

Hypnotic Poison Eau Sensuelle
Vanille Noire
L`Elixir Hypnotic Poison
Confetto
Fiore del Dragone

Hypnotic Poison Recenziile parfumurilor

Exquisite
Exquisite

Este parfumul perfect pentru femeile cu personalitate complexă...dulce şi sexy...provocator...puternic...etc.
Pur şi simplu, o capodoperă.

Alexandra13
Alexandra13

L-am purtat o iarna plus o primavara intreaga,l-am iubit si am cumparat peste 8 sticle.Si gata,din 2013 nu m-am mai atins de el.Dulce si aromat,oriental si lemnos Dior este intr-adevar Hypnotic.Din pacate l-am folosit mult prea mult timp si mi s-a "pus" invers.Acum imi pare rau,este un parfum superb.

Ivy
Ivy

Parfumul acesta imi aduce aminte de toamna-iarna lui 2011, cand aveam un crush pentru un individ si vestele de blana (faux) pe care le pulverizam din abundenta cu HP.
Imi doream o aroma puternica, misterioasa, de o dulceata reconfortanta, care sa atraga atentia (what was I thinking?) si exact asta am obtinut. Lemnul de santal, migdalele, vanilia si cocosul fac aceasta potiune cu adevarat hipnotica.
Acum, rar il mai port, poate o data pe an, pentru ca nu mai pot, din cauza migrenelor, dar si pentru ca am versiunea nereformulata, de o calitate mai buna.

Varianta initiala, pe care eu o am, are o vanile afumata si extrem de frumoasa, amestecata cu migdale, cocos si chimion, pe o baza fina de santal. Calitatile tehnice ale parfumului sunt exceptionale, mirosul nu este chimic, dar addictive, si toate acestea au facut ca acest parfum sa fie un best-seller ani si ani de-a randul! Reformulat, el si-a mai pierdut din izul afumat, dar si din calitatile tehnice...
Pentru varianta initiala, siajul si persistenta au fost bune. Evaluare: 9/10

Kannah
Kannah

Un parfum superb, care nu poate trece neremarcat ca sa zic asa.. Este unic, ori te obsedeaza mirosul sau, ori nu il poti suporta. Este unul dintre parfumurile mele preferate.

bibiutza
bibiutza

Parfum deosebit miros de ţigară fină şi vanilie.... Asa îmi pare mie dulce, senzual superb..... Nu ma pot abține sa nu bag nasul in flacon din când în când... Își merită reputatia pe deplin.
Update: am si varianta nereformulata si pot spune ca aproape nu le gasesc un numitor comun....poate doar o idee ca atunci cand mergi pe strada si reperezi o persoana in multime care seamsana cu vreun prieten:)
Puternic ,mult peste varianta noua...usor otetit poate si unde este atat de old..persista mult .

leila_mic
leila_mic

Asta e singurul parfum care ma obsedeaza - nu e dulce in sensul dulce, nu e fresh, nu e fructat sau floral ... Este unic! Este greu, dar in acelasi timp fin, gurmand parca dar in acelasi timp usor ... Acum il port cu drag si pasiune - astept primavara, vara sa vad cum se comporta pe caldura!!! Un masterpiece DIOR!!! Si nu e primul, nu e nici ultimul

EDIT - fiindca s-au miscat rotitele de la 'mansarda' si am impresia uneori ca nu mai simt parfumul, sa stiti ca i-am gasit o metoda de tunning! testata anterior ... un dus exotic cu gelul de dus de la yr de nuca de cocos, apoi laptele de corp, si dupa folosesc hypnotic ... uau! tocmai ce mi-am mai luat un set pt vara - imi place foarte mult HP pe caldura, dupa 'preludiul' yr ... :)

Vanilia cea mai populara din parfumeria moderna a avut parte de mici ajustari pe ici pe colo, fiind reformulat cel putin o data. A se observa ca cel din baza noastra de date nu are inel auriu in jurul gatului, deci e o imagine cu flaconul vechi. La fel ca si flaconul nou pentru Addict, care prezinta acum acelasi inel auriu, astfel ca se poate lense diferentia o editie veche de una actuala. Daca mai aveti cum sa faceti rost de cel care arata ca cel din imagine, veti avea sansa sa savurati o capodopera despre vanilie. Nici cel de azi nu e de omis, ca iubitoare de vanilie tin mereu o sticla in colectie. Cel de azi a ramas fidel vaniliei pastaioase, indulcita cu migdale pe un fond de note lemnoase. De fapt incepe si se termina cu vanilie, restul ingredientelor nefacand decat sa-i intareasca structura orientala. O diferenta majora fata de editia princeps, pe care am avut-o si am savurat-o ani de zile, este siajul. Daca Hypnotic Poison de azi vi se pare intens, cel din trecut era o bomba olfactiva. Din fericire nu s-a produs in rest o schimbare masiva in ceea ce priveste mirosul propriu-zis, asa ca merita oricand luat in considerare. Dulce si ireverentios de sexy.

lily13ana
lily13ana

Am primit acest parfum in 2008. A fost parfumul meu preferat timp de 10 ani; l-am mirosit pentru prima data prin 2000. Este foarte tare la inceput si poate da dureri de cap, insa dupa ce trec notele de varf ramane un miros pe care l-as asemana cu celde carti vechi si prafuite; misterios si profund. Persistenta extrem de mare, siaj moderat spre puternic; poate deveni coplesitor pentru cei din jur daca este aplicat prea mult.

Eau De Toilette 1oz
Christian Dior Hypnotic Poison Eau De Toilette Spray 30ml 1oz
Christian Dior Hypnotic Poison Eau De Toilette Spray 30ml 1oz
Eau De Toilette 1.7oz
Hypnotic Poison Perfume by Christian Dior, 1.7 oz Eau De Toilette Spray for Women
Hypnotic Poison by Christian Dior EDT Spray 1.7 oz New Packaging for Women
Hypnotic Poison by Christian Dior EDT Spray 1.7 oz New Packaging for Women
Christian Dior Hypnotic Poison Eau De Toilette Spray 50ml 1.7oz
Christian Dior Hypnotic Poison Eau De Toilette Spray 50ml 1.7oz
Eau De Toilette 1oz
Hypnotic Poison Perfume by Christian Dior, 1 oz Eau De Toilette Spray for Women
Hypnotic Poison Perfume by Christian Dior, 1 oz Eau De Toilette Spray for Women
Eau De Toilette 3.4oz
Hypnotic Poison Perfume by Christian Dior, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Women
ThePerfumeSpot.com
Christian Dior Hypnotic Poison Eau De Toilette Spray 100ml 3.4oz
Hypnotic Poison Perfume by Christian Dior, 3.4 oz Eau De Parfum Spray for Women
Hypnotic Poison Perfume by Christian Dior, 3.4 oz Eau De Parfum Spray for Women
Eau De Parfum 3.4oz
Hypnotic Poison by Christian Dior Eau de Parfum Spray 3.4 oz New Packaging for Women
Eau De Toilette 5oz
Christian Dior Hypnotic Poison Eau De Toilette Spray 150ml 5oz
Christian Dior Hypnotic Poison Eau De Toilette Spray 150ml 5oz
Eau De Toilette 5oz
Hypnotic Poison by Christian Dior EDT Spray 5 oz New Packaging for Women
Hypnotic Poison by Christian Dior EDT Spray 5 oz New Packaging for Women

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Christian Dior Hypnotic Poison fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Christian Dior Hypnotic Poison, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Hypnotic Poison dupa Christian Dior. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Hypnotic Poison de Christian Dior reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dior Addict Christian Dior Dune Chanel Allure eau de parfum Lorenzo Villoresi Teint de Neige Thierry Mugler Alien Lancome La Vie Est Belle Calvin Klein Euphoria Guerlain L'Instant Magic Givenchy Ange ou Demon Jean Paul Gaultier Classique Christian Dior Midnight Poison Guerlain Shalimar Parfum Initial Juliette Has A Gun Lady Vengeance Thierry Mugler Angel Guerlain Insolence Eau de Parfum Thierry Mugler Alien Essence Absolue Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Gucci Gucci by Gucci Eau de Parfum Guerlain L'Instant de Guerlain Kenzo Kenzo Amour