Designeri » C » Oriental Vanilat « Grupuri

Hypnotic Poison Eau de Parfum Christian Dior de dama

Hypnotic Poison Eau de Parfum Christian Dior de dama

migdale
fin condimentat
Hypnotic Poison Eau de Parfum Christian Dior de dama Imagini Hypnotic Poison Eau de Parfum Christian Dior de dama Imagini Hypnotic Poison Eau de Parfum Christian Dior de dama Imagini Hypnotic Poison Eau de Parfum Christian Dior de dama Imagini

Hypnotic Poison Eau de Parfum de Christian Dior este un parfum Oriental Vanilat de dama. Acesta este un parfum nou Hypnotic Poison Eau de Parfum a fost lansat in 2014. Creatorul acestui parfum este Francois Demachy. Notele de varf sunt lemn dulce si migdale; notele de mijloc sunt iasomie Sambac si floare de portocal; Notele de baza sunt boabe de tonka si vanilie.

lemn dulce migdale

iasomie Sambac floare de portocal

boabe de tonka vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Hypnotic Poison Eau de Parfum by Christian Dior.

L`Elixir Hypnotic Poison

Hypnotic Poison Eau de Parfum Recenziile parfumurilor

Maria25
Maria25

Mie acest parfum imi miroase a caramel,mai apoi a vanilie si in utima faza lemnos.un parfum sexy dulce dar usor aspru.este de seara ,il asociez cu o femeie seducatoare ,parfumul miroase totodata intim..pesistenta si siaj bune

lily13ana

Simt ca trebuie sa revin cu o parere. Pe HP edp eu il asociez cu o persoana obscura, nu stie nimeni daca ascunde ceva rau, insa este mereu in gurile rele sau privita cu coada ochiului si chiar daca te imprietenesti cu aceasta persoana, mereu va exista o distanta, o aura de mister in jurul ei creata de raceala pe care o lasa in urma. Am avut asa, un moement de inspiratie si am vrut sa il impartasesc ;)

lily13ana

Am fost fana HP edt aproape jumatate din viata si urasc faptul ca este reformulat pentru ca il stiu inca din anul aparitiei. Varianta edp este foarte intunecata, matura, opulenta si dulce si, desi din tot ce am testat nu il pot asemana cu nimic, mi se pare ca-i lipsteste acel quelque chose din edt. Parfumul este foarte puternic si persista peste 12 ore, fara a deveni skinscent pe pielea mea.Pe par il simt de 2 zile. Cu toate acestea este un parfum liniar care poate plictisi usor nasucurile experimentate si amatoare de arome complexe.

ciada
ciada

Am primit acest parfum si sunt foarte incantata de el dar este un miros aparte, greu datorita aromelor de lemn dulce, vanilie si migdale insa te scoate in evidenta si esti remarcata, este ideal ptr anotimpurile reci, un parfum de seara, recomand persoanelor care adora parfumurile dulci si persistente.

Ma bucur ca am avut inspiratia sa-mi comand intai o mostra, desi ma manca pielea sa mi-l iau blind, ca de obicei... Bine am facut ca nu l-am luat, fiindca e o maaaare dezamagire pentru mine. Am iubit notele vanilate din EDT (ala vechi, dinainte de reformulare) si aveam impresia ca EDP va fi ceva si mai si. Chiar imi spuneam ca nota de lemn dulce (pe care nu o agreez deloc in parfumuri) sigur va fi intrecuta de vanilie si il voi iubi si pe acesta... Ei bine, deziluzia e extrem de amara. Parfumul asta imi aduce vag aminte de EDT, dar e mult mai aspru, ii lipseste exact catifeaua aceea vanilata pe care o adoram, lemnul dulce e dur ca o palma (ma rog, ca un pumn) in nasul meu, nu simt absolut nici o nota florala, doar migdale si o vanilie care se chinuie sa scape de licorice, fara sa reuseasca.
Nu-l pot considera lemnos, ci gurmand la modul neplacut. Din punctul meu de vedere, e extrem de departe de EDT (varianta dinainte de reformulare), ca frumusete si rafinament. Nu l-as cumpara nici daca ar costa jumatate cat este.

Este un gurmand dulce si usor aspru, intens, opulent, potrivit pentru seara si iarna. Este parca mai comercial decat EDP, este mult mai dulce, iar lemnul dulce este vedeta, alaturi de o doza generoasa de zahar pe bat. Eu aici migdale nu simt, nici vreo floare, ci muuult zahar si lemn dulce. Parfumul acesta cu siguranta va atrage atentia si adolescentelor. Nu mi se pare rau parfumul, doar ca nu este foarte inventiv. Siajul este moderat, insa vad ca rezista binisor pe piele. Nota mea: 8/10

andrasb
andrasb

Iata ca ma alatur si eu celor care "voteaza" cu Hypnotic Poison EDT, fie el si reformulat, in defavoarea lui EDP. Le-am testat in paralel, asa incat am avut ocazia sa le simt dezvoltarea : EDP merge spre ceva mai aspru (nu stiu daca e doar lemnul dulce, dar mie imi aminteste de mirosul magazinelor "New Age", un miros amestecat de betisoare parfumate), iar EDT spre catifeaua vanilata pe care o cunoastem deja. Deocamdata l-am scos pe EDP de pe lista de dorinte :)

leila_mic
leila_mic

in sfarsit l-am gasit la douglas si l-am testat ... intr-adevar atacul floral se simte mult mai mult decat la EDT; imi place foarte mult cum se aseaza si lemnul dulce ... insa nu stiu daca l-as cumpara, mai ales la pretul oferit! momentan nu detroneaza hypnotic poison EDT, fie el si in varianta reformulata

Vreti intai vestea buna sau rea :)? OK, incepem cu cea buna: e voluptous si sexy, pentru iubitoarele genului.

Vestea rea e ca vine la pachet cu o doza generoasa de lemn dulce (licorice) care nu gadila placut narile oricui. Mie nu, in niciun caz.

Lemnul acesta dulce aspreste dulceata vaniliei si ii atenueaza farmecul. Or, HP si-a facut un renume tocmai pentru vanilia lui pastaioasa si naturala.

Au dorit sa-i faca o varianta mai intensa, dar a iesit una mai picanta si mai aspra. Dupa mine era ideal daca aduceau inapoi prima varianta HP asa cum mirosea in 1998, adica mult mult mai intens decat diluatul edt de azi si ar fi putut sa-l prezinte acum ca apa de parfum, nu ma suparam.

Noul produs e anasonic-lemnos-eucaliptic cu un fundal floral dar imprecis conturat si nu ma indeamna sa-l cumpar. Dar genul poate placea acelora care poarta usor parfumurile Lolita Lempika, considerate foarte senzuale. Deci sunt sanse mari sa devina si acesta un succes pana la urma, eu una ma astept.

Oh, inca o veste buna: e mai interesant decat recent lansatul HP Eau Secrete.

Pentru ca l-am testat acum in paralel cu HP clasic edt, acela parca miroase mai tare a vanilie ca de obicei si e mai cald.

Ma asteptam la ceva mai dramatic de la aceasta apa de parfum, la o vanilie mai concentrata. De-ar aparea un Hypnotic Poison Vanille Sensuelle...

arianperfume
arianperfume

Fata de EDT notele florale sunt mult mai pronuntate(iasomia si floarea de portocal) inca de la inceput si debuteaza cu o doza serioasa de radacina de lemn dulce. Longevitatea este doar buna dar nu extraordinara, la fel si siajul. Nu pot spune ca m-a dat pe spate. Ma asteptam la un miros mai intens de migdale. Prefer varianta EDT ca si compozitie. Pretul insa, mi se pare exagerat fata de calitatea oferita- 429 lei 50 ml....cat un produs de nisa la o calitate net superioara.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Christian Dior Hypnotic Poison Eau de Parfum fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Christian Dior Hypnotic Poison Eau de Parfum, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Hypnotic Poison Eau de Parfum dupa Christian Dior. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Hypnotic Poison Eau de Parfum de Christian Dior reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Hypnotic Poison Montale Sweet Oriental Dream Christian Dior Miss Dior Le Parfum Frederic Malle Portrait of a Lady Thierry Mugler Angel Christian Dior Dune Thierry Mugler Alien Essence Absolue Hermes L’Ambre des Merveilles Lancome La Vie Est Belle Christian Dior Poison Lancome La Vie Est Belle L’Absolu Montale Roses Musk Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Lorenzo Villoresi Teint de Neige Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Serge Lutens Datura Noir Robert Piguet Visa 2007 Mancera Roses Vanille Amouage Memoir Woman Serge Lutens Nuit de Cellophane