Designeri » C » Floral Fructat « Grupuri

J`Adore L`Absolu Christian Dior de dama

J`Adore L`Absolu Christian Dior de dama

tuberoza
J`Adore L`Absolu Christian Dior de dama Imagini

J`Adore L`Absolu de Christian Dior este un parfum Floral Fructat de dama. J`Adore L`Absolu a fost lansat in 2007. Creatorul acestui parfum este Francois Demachy. Nota de varf este ylang-ylang; notele de mijloc sunt tuberoza, iasomie si trandafir; Notele de baza sunt note fructate, mosc si note lemnoase.

ylang-ylang

tuberoza iasomie trandafir

note fructate mosc note lemnoase

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about J`Adore L`Absolu by Christian Dior.

Musk of Flowers

J`Adore L`Absolu Recenziile parfumurilor

Este un parfum foarte opulent, extrem de puternic, floral, cu ceva tenta fructata. Miroase cu adevarat luxos, este cumva o varianta imbunatatita a lui J Adore clasic. Simt bine iasomia si un strop de trandafir. Ingredientele sunt de foarte buna calitate, se simte asta de la prima mirosire, se simte chiar si un miros ca de seva (ceea ce doar la parfumurile florale de nisa am mai intalnit). Eu sunt o mare iubitoare a clasicului, imi pare totusi mai usor de purtat, acesta este extremist, foarte pretentios, cu siaj maxim si persistenta foarte buna. Catre final se simt foarte usor si notele fructate. Trebuie sa fi o mare iubitoare a floralelor ca sa adori acest parfum. Din partea mea primeste nota 8/10.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Christian Dior J`Adore L`Absolu fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Christian Dior J`Adore L`Absolu, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica J`Adore L`Absolu dupa Christian Dior. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre J`Adore L`Absolu de Christian Dior reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Chloe Love Eau Intense Givenchy Organza Christian Dior Miss Dior Le Parfum Chanel Coco Noir Christian Dior Poison Chanel Coco Mademoiselle Cartier La Panthere Christian Dior Midnight Poison A Lab on Fire What We Do In Paris Is Secret Amouage Honour Woman Guerlain Insolence Eau de Parfum Bvlgari Rose Essentielle Serge Lutens Nuit de Cellophane Guerlain My Insolence Chanel Allure eau de parfum Christian Dior Dolce Vita Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Viktor&Rolf Flowerbomb Amouage Amouage Lyric Woman Christian Dior Dune