Designeri » C » Oriental Floral « Grupuri

J`Adore L`Or Christian Dior de dama

J`Adore L`Or Christian Dior de dama

J`Adore L`Or Christian Dior de dama Imagini J`Adore L`Or Christian Dior de dama Imagini J`Adore L`Or Christian Dior de dama Imagini

J`Adore L`Or de Christian Dior este un parfum Oriental Floral de dama. J`Adore L`Or a fost lansat in 2010. Creatorul acestui parfum este Francois Demachy. Notele de varf sunt iasomie si trandafir; notele de mijloc sunt boabe de tonka si vanilie; Notele de baza sunt laudanum frantuzesc, paciuli si ambra.

iasomie trandafir

boabe de tonka vanilie

laudanum frantuzesc paciuli ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about J`Adore L`Or by Christian Dior.

J`Adore L`Or Recenziile parfumurilor

Liviu
Liviu

Din toata gama J'Adore mie acesta mi-a placut cel mai mult. Intr-adevar este puternic dar duce eleganta la cele mai inalte cote.
Sincer sa fiu, J'Adore simplu sau alte derivatii nu au fost pe gustul meu. Ma si intrebam cum poate fi cel mai vandut parfum. Ca sa fiu mai usor de inteles, cand l-am testat am facut asocierea cu ziua in care am cunoscut-o pe cea care avea sa-mi devina sotie: eu foarte distrat, imbracat de pe la colegi, ea ultraeleganta, extrem de sigura incat nu am fost in stare sa spun decat: Sar-mana doamna!
Cam asa a fost si J'Adore L'Or...si s-a adaugat la lista scurta! 10 clar

Parfumul incepe floral, cu miros de iasomie si trandafir. Nu peste mult timp apare vanilia si parfumul se indulceste destul de mult. In baza simt ambra si foarte putin paciuli. Trebuie mentionat faptul ca nu seamana deloc cu J Adore cel clasic, este practic alt parfum, unul de seara, destul de opulent. Ca miros este frumos, insa nu imi pare prea inventiv. Ma si inhiba pretul exagerat de mare, pret cu care as putea lua lejer un parfum de nisa, nu la 40 ml, cum este acesta, ci chiar la 100 ml, daca am o ocazie buna. Siaj si persistenta bune. Nota mea: 7/10

toffee
toffee

Lipsesc cateva note de la piramida parfumului, probabil cele mai importante. Este un parfum fructat-floral, dar fructele lipsesc cu desavarsire. Din ce imi amintesc predomina notele de para, pepene galben si caisa(posibil piersica). Notele florale sunt compuse din frezie, lacramioare, iasomie si probabil altele pe care nu mi le amintesc. Nu cred ca am simtit notele de paciuli. Este un parfum armonios, dar nu il consider o capodopera, nici nu inteleg de ce este atat de popular. Ador insa reclama si o ador si pe Charlize Theron. Are persistenta si siajul foarte bune, chiar si in varianta apa de toaleta.

J`Adore L`Or by Christian Dior 4.14 out of 5 based on 25 ratings and 3 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Christian Dior J`Adore L`Or fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Christian Dior J`Adore L`Or, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica J`Adore L`Or dupa Christian Dior. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre J`Adore L`Or de Christian Dior reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Amouage Honour Woman Lacoste Lacoste Pour Femme Lorenzo Villoresi Teint de Neige Christian Dior Dior Addict Amouage Amouage Lyric Woman Givenchy Organza Christian Dior Dune Chanel Chance Eau Fraiche Chanel Allure eau de parfum Frederic Malle Portrait of a Lady Serge Lutens Datura Noir Christian Dior Dolce Vita Jean Paul Gaultier Classique Christian Dior Pure Poison Tom Ford Noir de Noir Robert Piguet Fracas Yves Saint Laurent Cinema Chanel Chance Eau Tendre Christian Dior Hypnotic Poison Keiko Mecheri Loukhoum