Designeri » C » Floral Fructat « Grupuri

J`adore Christian Dior de dama

J`adore Christian Dior de dama

acvatic
J`adore Christian Dior de dama Videouri
J`adore Christian Dior de dama Imagini J`adore Christian Dior de dama Imagini J`adore Christian Dior de dama Imagini J`adore Christian Dior de dama Imagini J`adore Christian Dior de dama Imagini J`adore Christian Dior de dama Imagini J`adore Christian Dior de dama Imagini J`adore Christian Dior de dama Imagini J`adore Christian Dior de dama Imagini J`adore Christian Dior de dama Imagini J`adore Christian Dior de dama Imagini

J`adore de Christian Dior este un parfum Floral Fructat de dama. J`adore a fost lansat in 1999. Creatorul acestui parfum este Calice Becker. Notele de varf sunt magnolie, pepene, piersica, Para, bergamot si mandarina; notele de mijloc sunt tuberoza, prune, violeta, orhidee, frezie, iasomie, lacramioare si trandafir; Notele de baza sunt mosc, vanilie, cedru si mure. Acest parfum este castigatorul premiului FiFi Award Best National Advertising Campaign / TV 2007.

magnolie pepene piersica Para bergamot mandarina

tuberoza prune violeta orhidee frezie iasomie lacramioare trandafir

mosc vanilie cedru mure

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about J`adore by Christian Dior.

Belle de Nuit
Liaisons Dangereuses
Tresor In Love
Incandessence

J`adore Recenziile parfumurilor

Ivy
Ivy

Mi s-a parut amuzanta alegerea numelui: John Galliano, care era designer Dior, necunoscand bine franceza, mormaia in stanga si in dreapta J'adore, J'adore.
Este singurul parfum cu tuberoza pe care il agreez.
Coana tuberoza nu este ofensiva, se simte mai mult iasomia, care se imbina admirabil cu fructele zemoase ca pepenele galben si para.
J'adore e good stuff, complex, evolueaza si, cum scrie si Rose, este efervescent ca o sampanie.
Persistenta foarte buna.

cateyes
cateyes

Un colier de perle, o rochie galben-pal din matase si o pereche de sandale lacuite cu toc cui, micut, prinsi cu bareta de glezna subtire a purtatoarei cochete care sta, picior peste picior, cantand plictisita "Sous le ciel de Paris" a lui Edith Piaf, ascunsa sub o umbrela dantelata, intr-o dupa-amiaza de vara, in care se aude doar zgomotul aerului cald printre copaci si ecoul tocurilor pe asfalt... Asa vad eu J'Adore.

J'Adore imi pare un parfum solar, vesel, exuberant, dar elegant, ultrafeminin. Este un floral-fructat destul de zemos, cu o iasomie vesela si foaaarte mult pepene galben, plus piersica. Defapt este un melanj de fructe si flori, din care rezulta un parfum luxuriant si destul de cremos, dar deloc copilaresc. Nu este nici parfumul femeii mature si serioase, este mai degraba cel al fetei care poarta palarii cu boruri largi si fuste vaporoase. Siaj si persistenta bune. Evaluare: 9/10

flory17
flory17

Un parfum elegant, perfect pentru ocazii speciale.

felicia1703
felicia1703

Este un parfum deosebit, floral, feminin. Persista foarte mult. Recomand in orice anotimp pentru ca iti da o stare de optimism. De preferat ziua.

A fost si el reformulat, la fel ca intreaga linie de parfumuri Dior. Din prima formula (1999) cand a aparut am avut multe mostre si se simteau ceva mai intens fructele decat se simt in cel de acum, dar e nesemnificativ schimbat, nu pot spune nimic negativ despre cel de azi.

J`Adore si asa cum este in prezent are atata farmec si frumusete incat e drum lung pana sa-l poata sluti de tot. Despre putine parfumuri din mainstream mai poti spune ca sunt cu adevarat "stralucitoare" (si stralucite, de altfel), iar J`Adore e un astfel de parfum. Foarte bine construit pune in balanta note fructate (piersica) si florale (in special o iasomie solara imensa) creandu-se un efect luminos si cristalin, efervescent ca o sampanie.

Abunda de lux si iti da efeciv pofta de viata, te binedispune. Pe langa toate astea e si adaptabil multor cerinte cotidiene facand o impresie buna oriunde e purtat, asadar ce sa-i pretind mai mult? Restul vine de la sine... Ah J`Adore, te ador!

Lussy
Lussy

Un parfum invaluitor cu o nuanta variata de note in care se simt cel mai mult tuberoza, iasomia,moscul iar mai putin pepenele galben impreuna cu trandafirul si orhideea. Este un parfum deosebit, care poate fi purtat atat la ocazii cat si la o iesire in oras. Desi este un parfum fructat- floral rezista cateva ore bune pe piele. Cred ca este unul dintre cele mai cunoscute parfumuri din lume, recomandat persoanele de orice varsta. Mirosul invaluitor al acestui parfum te face sa te simti eleganta si confidenta in orice clipa si te invaluie ca un val care te face pe loc dupa cum si numele ii spune, sa il adori!

Seraphina
Seraphina

Aceasta nu este varianta apa de parfum? Apa de toaleta cred ca este un produs separat, inregistrat aparte in Fragrantica ....

claude77
claude77

Un parfum clasic, feminin,elegant, purtabil. Din pacate nu persista foarte mult pe pielea mea, dupa nici 4 ore, nu-l mai simt aproape deloc.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Christian Dior J`adore fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Christian Dior J`adore, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica J`adore dupa Christian Dior. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre J`adore de Christian Dior reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dior Addict Christian Dior Hypnotic Poison Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Giorgio Armani Armani Code for Women Hermes 24 Faubourg Chanel Chance Eau Tendre Lorenzo Villoresi Teint de Neige Calvin Klein Euphoria Guerlain Insolence Eau de Parfum Chanel Coco Eau de Parfum Yves Saint Laurent Cinema Chanel Coco Mademoiselle Thierry Mugler Alien Bvlgari Bvlgari Pour Femme Christian Dior Pure Poison Guerlain Champs Elysees Eau de Parfum Givenchy Ange ou Demon Thierry Mugler Angel By Kilian Back to Black