Designeri » C » Oriental Vanilat « Grupuri

L`Elixir Hypnotic Poison Christian Dior de dama

L`Elixir Hypnotic Poison Christian Dior de dama

fin condimentat
L`Elixir Hypnotic Poison Christian Dior de dama Imagini L`Elixir Hypnotic Poison Christian Dior de dama Imagini

L`Elixir Hypnotic Poison de Christian Dior este un parfum Oriental Vanilat de dama. L`Elixir Hypnotic Poison a fost lansat in 2008. Creatorul acestui parfum este Francois Demachy. Parfumul prezinta lemn dulce, anason stelat, iasomie si vanilie.

lemn dulce anason stelat iasomie vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about L`Elixir Hypnotic Poison by Christian Dior.

Hypnotic Poison
Hypnotic Poison Eau de Parfum

L`Elixir Hypnotic Poison Recenziile parfumurilor

bibiutza
bibiutza

Fetelor sunt in al 9 - lea cer: printr- o întâmplare fericita căutând in obsesia mea hp - ul migdalat așa cum mai greu se regăsește aastăzi am dat peste ocazia asta numita atât de potrivit : elixir,chiar este un elixir divin ,in sfârșit acea migdala minunata la puterea a zecea cum visam ,simt ca nu am cum sa descriu in cuvinte cat de frumos este acest parfum,te lăsa mut de uimire atunci ccând ai simți aroma, o migdala vanilata așa cum tânjeam de ațâța amar de vreme....mare păcat ca numai este in producție chiar o mișcare nefericita as putea spune ....dc ar mai fi in pproducție mi- as lua cu siguranță rezerve la el:))
P.s: se pare ca nu sunt migdale în el și totuși eu parca le simt:))
Update: pompita,oricat de bine ar arata este un dezastru : se scurge parfumul pe lângă ea, deci trebuie atenție în mânuirea lui, eu l- am rotit un pic și a curs pe lângă ea deci doar pe etajera în nici un caz înclinat de purtat prin geanta în nici un caz..asta este singurul minus, mirosul este divin.

Oh...cum reuseste un simplu parfum sa te lase fara cuvinte! Luati HP clasic, preferabil formula princeps nu cel reformulat de azi, amplificati vanilia, scoateti migdalele si condimentele, lasati iasomia si mariti-i si ei volumul dar nu cat sa depaseasca vanilia si....destul, opriti-va! Asa e perfect. Vanilia e grandioasa, naturala, pastaioasa si face impreuna cu iasomia infuzata de lumina un melanj coplesitor de cald si senzual. E ca un diamant multifatetat pus in lumina, stralucitor, esenta pura, perfect! Foarte intens si dens, te simti invelita in aroma lui ore intregi. Am cateva picaturi pe fundul unei sticle, dar nu il voi folosi pana la capat - pastrez ce mai am ca sa pot confrunta alte parfumuri oriental-vanilate cu el, perfectul. Sa vedem apoi cine trece testul suprem. E nedrept ca o asemenea frumusete nu a ramas permanent in productie.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Christian Dior L`Elixir Hypnotic Poison fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Christian Dior L`Elixir Hypnotic Poison, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica L`Elixir Hypnotic Poison dupa Christian Dior. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre L`Elixir Hypnotic Poison de Christian Dior reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Thierry Mugler The Taste of Fragrance Angel Christian Dior Hypnotic Poison Christian Dior Midnight Poison Thierry Mugler The Taste of Fragrance Alien Jean Paul Gaultier Classique Eau de Parfum Guerlain My Insolence Christian Dior Poison Jean Paul Gaultier Classique Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Lolita Lempicka Lolita Lempicka Thierry Mugler Angel Yves Rocher Rose Oud Chopard Casmir Givenchy Organza Indecence Thierry Mugler The Taste of Fragrance Womanity Molinard Habanita Lorenzo Villoresi Teint de Neige Christian Dior Hypnotic Poison Eau de Parfum Lalique Amethyst Keiko Mecheri Loukhoum