Designeri » C » Chypre Fructat « Grupuri

Miss Dior Cherie Christian Dior de dama

Miss Dior Cherie Christian Dior de dama

caramel
cirese
Miss Dior Cherie Christian Dior de dama Videouri Miss Dior Cherie Christian Dior de dama Videouri Miss Dior Cherie Christian Dior de dama Videouri
Miss Dior Cherie Christian Dior de dama Imagini Miss Dior Cherie Christian Dior de dama Imagini Miss Dior Cherie Christian Dior de dama Imagini Miss Dior Cherie Christian Dior de dama Imagini Miss Dior Cherie Christian Dior de dama Imagini Miss Dior Cherie Christian Dior de dama Imagini Miss Dior Cherie Christian Dior de dama Imagini Miss Dior Cherie Christian Dior de dama Imagini

Miss Dior Cherie de Christian Dior este un parfum Chypre Fructat de dama. Miss Dior Cherie a fost lansat in 2005. Creatorul acestui parfum este Christine Nagel. Notele de varf sunt mandarina, ananas, cirese si capsuni; notele de mijloc sunt iasomie, trandafir, violeta, caramel si cocosei; Notele de baza sunt mosc, paciuli si ambra.

mandarina ananas cirese capsuni

iasomie trandafir violeta caramel cocosei

mosc paciuli ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Miss Dior Cherie by Christian Dior.

Roses Elixir
Miss Dior Cherie Eau De Toilette 2010
Guess Seductive I'm Yours

Miss Dior Cherie Recenziile parfumurilor

Alexandra13
Alexandra13

Nu imi vine bine,habar nu am de ce.Pe mine miroase a ananas plus trandafir cred,dar o combinatie care nu-mi spune nimic,si ca toate parfumurile care"tipa" pe pielea mea,si-au gasit noua casa in colectia maica-mii.

Parfumul asta bate toate recordurile de cate ori a fost reformulat. Ma uitam acum atent la sirul de aparitii ale sale sa gasesc care e al meu. Se pare ca eu am editia princeps din 2005 dar cumparat in 2007 dupa ce i-au pus eticheta.

Asadar am parfumul acela criminal de dulce cu miros de pop-corn caramelizat, dulceata de fragute, paciuli si lichior de cirese. O chestie foarte bizara. Il luasem pentru ca tipa din parfumerie jura ca e un bun inlocuitor pentru Coco Medemoiselle, iar eu am crezut-o. O vreme l-am si purtat non-stop dar azi n-as mai putea, dupa o pauza lunga il regasesc atat de ciudat! Nu e nici pe departe la fel de rafinat si elegant ca si CM, e exact contrariul si CM imi place in continuare si in prezent. Miss Cherie 2005 era un parfum frivol, o ciudatenie care totusi a avut un succes rasunator inspre care pana si Angel privea la un moment dat ingrijorat.

Mi se pare ca Dior lucreaza la el continuu din 2005, lansand diverse variante si abia cu editia recenta Le Parfum pare-se ca a nimerit-o. Apoi a mai scos parca vreo doua si dupa acesta, dovada ca lucrurile stau bine acolo, activitatea e infloritoare.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Christian Dior Miss Dior Cherie fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Christian Dior Miss Dior Cherie, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Miss Dior Cherie dupa Christian Dior. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Miss Dior Cherie de Christian Dior reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dior Addict Tom Ford Black Orchid Jimmy Choo Jimmy Choo Lancome La Vie Est Belle Christian Dior J`adore Christian Dior Hypnotic Poison Calvin Klein Euphoria Christian Dior Midnight Poison Givenchy Hot Couture Guerlain Shalimar Parfum Initial Christian Dior Pure Poison Chanel Coco Mademoiselle Chanel Allure Sensuelle Yves Saint Laurent Cinema Juliette Has A Gun Lady Vengeance Guerlain Insolence Eau de Parfum Chanel Coco Mademoiselle Eau de toilette Jean Paul Gaultier Classique By Kilian Back to Black Yves Saint Laurent Elle