Designeri » C » Chypre Fructat « Grupuri

Miss Dior Cherie Eau de Parfum Christian Dior de dama

Miss Dior Cherie Eau de Parfum Christian Dior de dama

Miss Dior Cherie Eau de Parfum Christian Dior de dama Videouri
Miss Dior Cherie Eau de Parfum Christian Dior de dama Imagini Miss Dior Cherie Eau de Parfum Christian Dior de dama Imagini Miss Dior Cherie Eau de Parfum Christian Dior de dama Imagini

Miss Dior Cherie Eau de Parfum de Christian Dior este un parfum Chypre Fructat de dama. Miss Dior Cherie Eau de Parfum a fost lansat in 2011. Creatorul acestui parfum este Francois Demachy. Notele de varf sunt mandarina si capsuni; notele de mijloc sunt iasomie si trandafir; Notele de baza sunt vetiver, lemn de santal, paciuli, lichen si ambra.

mandarina capsuni

iasomie trandafir

vetiver lemn de santal paciuli lichen ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Miss Dior Cherie Eau de Parfum by Christian Dior.

Oriens
Roses Elixir

Miss Dior Cherie Eau de Parfum Recenziile parfumurilor

Ivy
Ivy

Iubesc parfumul acesta, primul parfum pentru care, acum cativa ani, am facut o adevarata pasiune. Este tineresc, deosebit, efervescent, ca un pahar de sampanie rece baut intr-o dupa amiaza caniculara, in care ai pus si o capsuna pentru mai multa savoare.
Capsunele delicioase ii dau un aer vesel in timp ce paciuliul, trandafirul si iasomia ii confera eleganta.
Din pacate, nu m-am putut bucura de el prea mult pentru ca in 2012 a fost reformulat, iar varianta actuala are prea multe mandarine care ii dau o dulceata gemoasa deloc pe placul meu.

Un floral-fructat destul de tineresc, care combina un trandafir cu capsuna, pe o baza usor aspra de paciuli. Parfumul este duuulce si usor acrisor, destul de delicios si suculent. Nu este plasticat, este destul de caitativ si se aseamana destul de bie cu Roses Elixir de la Montale, doar ca acela este muuuult mai intens si longeviv.
Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 7/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Christian Dior Miss Dior Cherie Eau de Parfum fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Christian Dior Miss Dior Cherie Eau de Parfum, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Miss Dior Cherie Eau de Parfum dupa Christian Dior. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Miss Dior Cherie Eau de Parfum de Christian Dior reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Jean Paul Gaultier Gaultier 2 Yves Saint Laurent Cinema By Kilian Back to Black Chanel Allure eau de parfum Jimmy Choo Jimmy Choo Versace Crystal Noir Guerlain Champs Elysees Eau de Parfum Christian Dior Dune Lacoste Lacoste Pour Femme Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Amouage Dia pour Femme Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Frederic Malle Musc Ravageur Carner Barcelona Tardes Thierry Mugler Angel Agent Provocateur Agent Provocateur Christian Dior J`adore Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Tom Ford Black Orchid Lancome Tresor