Designeri » C » Chypre Floral « Grupuri

Miss Dior Eau De Toilette Christian Dior de dama

Miss Dior Eau De Toilette Christian Dior de dama

Miss Dior Eau De Toilette Christian Dior de dama Imagini Miss Dior Eau De Toilette Christian Dior de dama Imagini Miss Dior Eau De Toilette Christian Dior de dama Imagini Miss Dior Eau De Toilette Christian Dior de dama Imagini Miss Dior Eau De Toilette Christian Dior de dama Imagini Miss Dior Eau De Toilette Christian Dior de dama Imagini

Miss Dior Eau De Toilette de Christian Dior este un parfum Chypre Floral de dama. Miss Dior Eau De Toilette a fost lansat in 2013. Creatorul acestui parfum este Francois Demachy. Nota de varf este neroli tunisian; notele de mijloc sunt trabdafir bulgaresc si trandafir turcesc; Nota de baza este paciuli.

neroli tunisian

trabdafir bulgaresc trandafir turcesc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Miss Dior Eau De Toilette by Christian Dior.

Miss Dior Cherie Eau De Toilette 2010

Miss Dior Eau De Toilette Recenziile parfumurilor

Kristal Again
Kristal Again

Este favoritul meu, este semnatura mea, este cel mai apropiat parfum posibil de Miss Dior Cherie, de care asa imi e dor...

Miroase a esenta de portocale rosii, a trandafir si a iasomie plus un paciuli frumos iar efectul e de efervescenta vesela. Ma binedispune la maxim, e longeviv, optimist, bombonos fara a fi ridicol, imi da energie si pofta de viata, ca un vitaminizant couture.

Fata de EDP, EDT e mai tineresc si mai aerisit, nu asa indesat cu paciuli, mai fructat si in acelasi timp mai floral. Pastreaza un aer comun mai degraba cu Miss Dior Cherie EDT decat cu Miss Dior New EDP. Regasesc in el secvente din editia din 2005, secvente din actualul Jimmy Choo EDP, insa totul stilizat frumos, cu o sofisticare strengareasca. Acolo unde parfumurile fruitchuli moderne o dau in bara si vireaza spre un dulce stupid, Miss Dior EDT ramane plin de gratie, ca un flirt vesel al unei fete adorabile si lipsite de griji. Din acest punct de vedere este eminamente Dior, pentru ca imbina firesc si sofisticarea si cotidianul, si accesibilitatea si o doza de aroganta pariziana. Miroase scump si are ingrediente de calitate si te "imbraca" la propriu. Cel putin pe mine :))))

Imi place atat de mult incat cred ca si la 90 de ani o sa-l port cu aceeasi placere! Cel putin asta imi tot spun de ceva ani incoace! :))) Daca apuc varsta aia, o sa fiu sigur o "smochina" titirita, pudrata si rujata, cu bratari si perle zornaitoare si cu Miss Dior in poseta la orice ora din zi si din noapte!

In concluzie, v-ati prins cred ca mi se pare potrivit la toate varstele si in toate imprejurarile si ca imi place de el de mor!

monafro
monafro

Păi și eu am miniatura de la Marionnaud. Îmi place, este un parfum delicat și rafinat, dar e pentru domnișoare (fiica mea de 10 ani e prea mică, totuși). E prea suav și tineresc pentru mine acum: pe când un Madame Dior mai amărui și mai sofisticat,așa ceva aș vrea, un fel de amalgam între Dioressence (prea ierbos) și Diorissimo (prea floral), poate și Tendre Poison ar putea contribui ...

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Christian Dior Miss Dior Eau De Toilette fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Christian Dior Miss Dior Eau De Toilette, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Miss Dior Eau De Toilette dupa Christian Dior. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Miss Dior Eau De Toilette de Christian Dior reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Shalimar Parfum Initial Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Paco Rabanne Black XS for Her Christian Dior Miss Dior Cherie Eau De Toilette 2010 Givenchy Ange Ou Demon Le Secret Jimmy Choo Jimmy Choo Chanel Chance Eau Tendre Chanel Coco Noir Yves Saint Laurent Opium Christian Dior Miss Dior (new) Givenchy Ange ou Demon Bvlgari Rose Essentielle Lancome Tresor In Love Chopard Wish Guerlain Samsara Eau de Parfum Dolce&Gabbana Rose The One Chanel Chanel N°19 Avon Surrender Lancome La Vie Est Belle Lancome Tresor Midnight Rose