Designeri » C » Chypre Floral « Grupuri

Miss Dior Eau de Toilette Originale Christian Dior de dama

Miss Dior Eau de Toilette Originale Christian Dior de dama

Miss Dior Eau de Toilette Originale Christian Dior de dama Imagini

Miss Dior Eau de Toilette Originale de Christian Dior este un parfum Chypre Floral de dama. Miss Dior Eau de Toilette Originale a fost lansat in 2011. Nota de varf este galbanum; Nota de mijloc este iasomie Sambac; Nota de baza este paciuli.

galbanum

iasomie Sambac

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Miss Dior Eau de Toilette Originale by Christian Dior.

Miss Dior Eau de Toilette Originale Recenziile parfumurilor

muneca_brava
muneca_brava

Greu, vintage, dens, extrem de persistent,reusit dar nu pt oricine..Este un parfum de calitate superioara, clar, dar din epoca 70-80...nu miroase a nimic din ceea ce este pe piata la ora actuala..L-am avut acum muuulti ani, si nush cum am reusit sa il port atata timp,acum nu as mai putea,de purtat doar la ocazii, e ff greu si usor aspru,pt doamne peste 50..

Este un chypre-floral destul de aspru, dar bine construit, cu ingrediente de calitate. Galbanum-ul este frumos, asprit bine de paciuli. Iasomia abia se simte. Parfumul are aer clar vintage, este doar usoor sapunos, iubibil de cei ce prefera genul! :) Siaj si persistenta bune. Evaluare: 7/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Christian Dior Miss Dior Eau de Toilette Originale fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Christian Dior Miss Dior Eau de Toilette Originale, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Miss Dior Eau de Toilette Originale dupa Christian Dior. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Miss Dior Eau de Toilette Originale de Christian Dior reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Hermes 24 Faubourg Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Frederic Malle Portrait of a Lady Guerlain Champs Elysees Eau de Parfum Christian Dior Miss Dior Amouage Memoir Woman Amouage Ubar Juliette Has A Gun Lady Vengeance Cartier Must de Cartier Lorenzo Villoresi Teint de Neige Robert Piguet Alameda Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Thierry Mugler A*Men Pure Havane Penhaligon`s Gardenia Amouage Beloved Christian Dior Les Creations de Monsieur Dior Diorissimo Eau de Toilette Robert Piguet Douglas Hannant Robert Piguet Baghari 2006 Montale Blue Amber Yves Saint Laurent Opium