Designeri » C » Chypre Floral « Grupuri

Miss Dior Le Parfum Christian Dior de dama

Miss Dior Le Parfum Christian Dior de dama

Miss Dior Le Parfum Christian Dior de dama Imagini Miss Dior Le Parfum Christian Dior de dama Imagini Miss Dior Le Parfum Christian Dior de dama Imagini Miss Dior Le Parfum Christian Dior de dama Imagini Miss Dior Le Parfum Christian Dior de dama Imagini Miss Dior Le Parfum Christian Dior de dama Imagini Miss Dior Le Parfum Christian Dior de dama Imagini Miss Dior Le Parfum Christian Dior de dama Imagini

Miss Dior Le Parfum de Christian Dior este un parfum Chypre Floral de dama. Miss Dior Le Parfum a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Francois Demachy. Nota de varf este mandarina; notele de mijloc sunt trandafir turcesc si trabdafir bulgaresc; Notele de baza sunt paciuli, ambra si vanilie.

mandarina

trandafir turcesc trabdafir bulgaresc

paciuli ambra vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Miss Dior Le Parfum by Christian Dior.

Fate for Women

Miss Dior Le Parfum Recenziile parfumurilor

Ivy
Ivy

Un parfum frumos, imbracat intr-un ambalaj foarte elegant si "so Dior".
Este o varianta mai matura a lui Miss Dior. Mai bine l-ar fi numit Madame Dior.
Nota de paciuli nu prea se simte, dar celelalte, mentionate in piramida, sunt din plin. Este o eau de parfum concentrata cu o ambra calda, trandafiri dulci si mandarine suculente.
Persistenta si siaj de nota 10.

Un parfum foarte bine facut (in stilul celor de nisa), cu un paciuli ambrat si vanilat. Desi e listat ca chypre-floral, eu il simt total lemnos si catifelat. Este deosebit de frumos si calitativ, usor aromat, iar calitatile lui tehnice sunt extraordinare: siaj bun, persistenta de peste 12 ore!!
Evaluare: 9/10

rafaela
rafaela

Cred ca Miss Dior Le Parfum va deveni in curand un "best seller". Are ceva ce nu prea mai gasesti azi, si anume: proiectie MARE. Daca pe mine deja ma doare capul de la el, e clar!
Sa revenim,.. notele sunt relativ delimitate intre ele. Trandafirul este in prim plan, frumos, uscat, zaharisit. Efectul creat seamana oarecum cu o scortisoara naturala, reala si moderna. Paciuli-ul e efemer. Vanilia se remarca naturala, pastaioasa, nu prajituroasa. Toate sunt invelite intr-o boare ambrata rotunda.
Edit: Am uitat: place, place, place!

leila_mic
leila_mic

Iulia Zsa, il descrii foarte bine ... misterios, romantic, umbra care te insoteste seara la intalnire, dimineata la plimbare, ziua la munca ...
Persistenta foarte mare, siaj mare / puternic! Trandafirul este deosebit de dulce, venind de mana cu ambra fierbinte, care isi face de cap pe piele, impreuna cu paciuli ... infierbantand atmosfera

il iubesc, nu ma pot desparti de el

IuliaZsa
IuliaZsa

Misterios si romantic. Asa as descrie eu acest parfum care ma duce cu gandul la o plimbare pe bulevardul Champs Elysee intr-o seara de toamna alaturi de persoana aleasa.
Francois Demachy reuseste sa ma surprinda cu un trandafir dulce invaluit de patchouli si completat de o ambra calduroasa si primitoare.
Mireasma parfumlui este foarte feminina cu siajul si persistenta mare putand fii asortata cu o rochie neagra de seara.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Christian Dior Miss Dior Le Parfum fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Christian Dior Miss Dior Le Parfum, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Miss Dior Le Parfum dupa Christian Dior. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Miss Dior Le Parfum de Christian Dior reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dune Juliette Has A Gun Lady Vengeance Lorenzo Villoresi Teint de Neige Christian Dior Hypnotic Poison Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Robert Piguet Visa 2007 Thierry Mugler Alien Essence Absolue Juliette Has A Gun Vengeance Extreme Chanel Coco Mademoiselle John Galliano John Galliano Elie Saab Le Parfum Viktor&Rolf Flowerbomb Robert Piguet Fracas Robert Piguet Petit Fracas Chanel Allure eau de parfum Lancome La Vie Est Belle Jean Paul Gaultier Classique Christian Dior Midnight Poison Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Chanel Chance Eau Fraiche