Designeri » C » Chypre Floral « Grupuri

Miss Dior (new) Christian Dior de dama

Miss Dior (new) Christian Dior de dama

Miss Dior (new) Christian Dior de dama Videouri Miss Dior (new) Christian Dior de dama Videouri
Miss Dior (new) Christian Dior de dama Imagini Miss Dior (new) Christian Dior de dama Imagini Miss Dior (new) Christian Dior de dama Imagini Miss Dior (new) Christian Dior de dama Imagini Miss Dior (new) Christian Dior de dama Imagini

Miss Dior (new) de Christian Dior este un parfum Chypre Floral de dama. Miss Dior (new) a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Francois Demachy. Nota de varf este mandarina italieneasca ; notele de mijloc sunt iasomie egipteana si trandafir; Notele de baza sunt paciuli si mosc.

mandarina italieneasca

iasomie egipteana trandafir

paciuli mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Miss Dior (new) by Christian Dior.

Roses Elixir

Miss Dior (new) Recenziile parfumurilor

lily13ana
lily13ana

Cand l-am pus pe mana m-am gandit instant la Angel edp si la Coco Madmoiselle; am avut aceeasi senzatie de greata, insa la miss dior, paciuli usor domolit de citrice se duce dupa vreo doua ore si ramane o aroma discreta de trandafir parca, nimic deosebit, nu mi se pare o revelatie (poate si din cauza ca nu este genul meu de parfum).

Este un parfum tineresc floral-fructat, usor acrisor, unde simt bine mandarina si tranfadafirul, acompaniate de doar un strop de paciuli, intr-o briza de mosc. Parfumul este elegant, are clasa, dar este adolescentin (nu in sensul rau), are zvac, patrunde, este stilat. Siaj puternic, persistenta buna. Evaluare: 7/10

Amy
Amy

Daca vrei un parfum clasic dar deosebit, delicat, rafinat in asa masura incat toate celelate par 'galagioase' pe langa el - aceasta e alegerea cea mai buna! Se potriveste doar unei doamne/domnisoare foarte 'high class", unei printese, eventual:).
In nici un caz nu va fi parfumul cuiva care isi doreste sa epateze ci mai degraba este pt. o persoana care vrea sa isi pastreze misterul!
Nu distingi nici o nota violenta intre ingrediente.

ivycrane
ivycrane

Noua edp este doar o umbra a lui Miss Dior Cherie, parfumul meu preferat.
Fragutele din varianta veche ii dadeau efervescenta, un aer vesel si tineresc.
Versiunea actuala inseamna doar mandarine si paciuli. Sa mirosi a mandarine dulci it's not so Dior.
Din pacate nu am apucat sa-mi fac rezerve si cele cateva picaturi de Miss Dior Cherie pe care le mai am le pretuiesc ca pe aur.

leila_mic
leila_mic

Mandarinele exotice si jucause deschid calea aparand in batai de tobe in scena, apoi incet-incet un trandafir delicat si sfios apare dintre 'frunzele' de patchuli, se scutura usor si mireasma princiara iti inunda narile ... incolacindu-se intr-un dans frenetic alaturi de trandafir si patchuli, iasomia apare sa dea un altfel de 'gust' aromelor ... mirosul tine si tine, orele trec si mireasma imbatatoare e tot aici, si in timp se transforma usor pe piele, devenind mai senzual, mai cald ... un parfum exceptional pentru primavara-vara - din nou, DIOR e la rampa!!!

maeda
maeda

Imi place mult noul parfum Miss Dior: este curat, proaspat, elegant, romantic, feminin. Miss Dior se deschide in forta cu multe mandarine, apoi intra in scena paciuli, iasomia si moscul. Nu simt deloc trandafirul. Ma vad purtandu-l primavara, cand soarele incepe sa incalzeasca, pomisorii infloresc, iar natura revine la viata. Aduce putin cu Coco Mademoiselle, dar de departe: Miss Dior este mai linistit, mai dulce, mai cuminte.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Christian Dior Miss Dior (new) fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Christian Dior Miss Dior (new), completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Miss Dior (new) dupa Christian Dior. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Miss Dior (new) de Christian Dior reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Chanel Coco Mademoiselle Chanel Coco Noir Christian Dior Poison Christian Dior Dior Addict Chanel Allure Sensuelle Lancome La Vie Est Belle Hermes 24 Faubourg Christian Dior Dolce Vita Guerlain Shalimar Parfum Initial Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Guerlain La Petite Robe Noir Bottega Veneta Bottega Veneta Christian Dior J`adore Christian Dior Pure Poison Guerlain Insolence Eau de Parfum Christian Dior Hypnotic Poison Yves Saint Laurent Cinema Cartier La Panthere Chanel Allure eau de parfum Chanel Chanel No 19 Poudre