Designeri » C » Floral « Grupuri

Poison Tendre Christian Dior de dama

Poison Tendre Christian Dior de dama

tuberoza
Poison Tendre Christian Dior de dama Videouri Poison Tendre Christian Dior de dama Videouri
Poison Tendre Christian Dior de dama Imagini Poison Tendre Christian Dior de dama Imagini Poison Tendre Christian Dior de dama Imagini Poison Tendre Christian Dior de dama Imagini Poison Tendre Christian Dior de dama Imagini Poison Tendre Christian Dior de dama Imagini Poison Tendre Christian Dior de dama Imagini

Poison Tendre de Christian Dior este un parfum Floral de dama. Poison Tendre a fost lansat in 1994. Creatorul acestui parfum este Edouard Flechier. Notele de varf sunt asafoetida, mandarina, bergamot si lemn de trandafir brazilian; notele de mijloc sunt miere, tuberoza, floare de portocal, frezie si trandafir; Notele de baza sunt lemn de santal, mosc, vanilie si heliotrop.

asafoetida mandarina bergamot lemn de trandafir brazilian

miere tuberoza floare de portocal frezie trandafir

lemn de santal mosc vanilie heliotrop

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Poison Tendre by Christian Dior.

Cabotine

Poison Tendre Recenziile parfumurilor

Chamade
Chamade

Cea mai "usoara si mai delicata" dintre otravuri-imi aduc aminte ca l-am incercat acum cativa ani, chiar inainte sa dispara de pe piata si nu mi-a placut (sticluta mar). Anul acesta am reusit sa mi-l procur in varianta ne-reformulata (sticluta inalta si plata),cu scopul de a-mi completa seria de "Poison"-uri,si s-a lasat cu dragoste la a doua revedere ;).
Mariadid il descrie foarte frumos, "opulent, aspru, amarui", "ca de cucoana" si ma gandesc ca ar putea fi foarte bine parfumul Melaniei din "Cianura pentru un suras" (Rodica O Brasoveanu).

Sorana P
Sorana P

am avut acest parfum dar nu m-am dat in vant dupa el. Inafara de floricele si bombonele mie nu mi-a spus absolut nimic. Ca sa ii fac o caracterizare in doua cuvinte : fara personalitate !

Un parfum destul de "greu", ca de cucoana, creat in stil clasic. Are o tuberoza complatata de alte flori opulente (poate si narcisa, desi nu o vad listata), ce ii da o asprime care ma deranjeaza putin... Este deci floral opulent-aspru-amarui, destl de greu de purtat in ziua de azi. Este un Dior si ingredientele au calitati bune, dar combinatia de elemente imi da un miros usor demodat. Siaj si persistenta bune. Evaluare: 7/10

Lussy
Lussy

In primul rand acest parfum mai poate fi gasit, da adevarat nu in magazine ci doar online insa bineinteles ca se mai fabrica! O varianta mai delicata si mai calda a cunoscutului Poison, Tendre Poison seduce prin armonia subtila de note proaspete florale dar si dulci, iesind cu usurinta in evidenta. Il gasesc ca fiind un parfum mai impulsiv, de seara, purtabil mai degraba seara decat ziua in anotimpurile reci. Primul acord este cel de galbanum si notele picante de mandarini. Mirosul puternic de flori il transforma pe Tendre Poison intr-un elegant si stimulent buchet floral in care aroma de fructe si de frezie este imbratisata cu mirosul subtil de portocale blossom. La sfarsitul esentelor se simt tonurile de lemn de santal si vanilie ceea ce aduce o dulceata discreta la acest buchet rafinat.

angel
angel

Am adorat parfumul acesta, dar, din pacate nu cred ca se mai fabrica fiindca nu l-am mai vazut prin niciun magazin... Pacat!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Christian Dior Poison Tendre fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Christian Dior Poison Tendre, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Poison Tendre dupa Christian Dior. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Poison Tendre de Christian Dior reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dune Chanel Allure Sensuelle Christian Dior Midnight Poison Chanel Coco Noir Dolce&Gabbana D&G Christian Dior Hypnotic Poison Thierry Mugler Angel Frederic Malle Carnal Flower Chanel Chanel N°5 Hermes Elixir des Merveilles Serge Lutens Datura Noir Guerlain Aqua Allegoria Jasminora Amouage Honour Woman By Kilian Back to Black Givenchy Ange Ou Demon Le Secret Guerlain Idylle Amouage Amouage Lyric Woman Christian Dior Dolce Vita Keiko Mecheri Datura Blanche Christian Dior Dior Addict