Designeri » C » Floral « Grupuri

Pure Poison Christian Dior de dama

Pure Poison Christian Dior de dama

Pure Poison Christian Dior de dama Videouri
Pure Poison Christian Dior de dama Imagini Pure Poison Christian Dior de dama Imagini Pure Poison Christian Dior de dama Imagini Pure Poison Christian Dior de dama Imagini Pure Poison Christian Dior de dama Imagini Pure Poison Christian Dior de dama Imagini Pure Poison Christian Dior de dama Imagini Pure Poison Christian Dior de dama Imagini Pure Poison Christian Dior de dama Imagini Pure Poison Christian Dior de dama Imagini Pure Poison Christian Dior de dama Imagini

Pure Poison de Christian Dior este un parfum Floral de dama. Pure Poison a fost lansat in 2004. Pure Poison a fost creat de Carlos Benaim, Dominique Ropion si Olivier Polge. Notele de varf sunt portocala, mandarina siciliana, bergamot si iasomie; notele de mijloc sunt floare de portocal si gardenie; Notele de baza sunt lemn de santal, cedru si ambra alba.

portocala mandarina siciliana bergamot iasomie

floare de portocal gardenie

lemn de santal cedru ambra alba

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Pure Poison by Christian Dior.

Jesus Del Pozo In White

Pure Poison Recenziile parfumurilor

Mihailush
Mihailush

chiar ca PURE )))
e adevarat ca fratele lui mai mare POISON, imi place mai tare, dar si acesta se tine bine pe pozitie )))
Daca Poison e sexy, acesta e elegant, daca Poison e obscen, acest e cuminte, daca Poison e manipulator, acesta e inocent. Imi place ca e versatil, merge si ziua si seara, si vara si iarna...
Mi-ar placea ca posesoarele lui sa-l poarte cu multa tandrete si sa-l acompanieze cu elegenta si rafinamentul pe care il degaja in aer ;)

Alexandra13
Alexandra13

Un parfum floral superb,un Dior autentic,ce "striga" pe tot parcursul a 24 de ore.Nu e nevoie de mai mult de 3 puff-uri pentru a-ti umple caile respiratorii,noroc ca nu e foarte lemnos sau ambrat.Imi place si nu cred ca se va demoda vreodata,tinand cont ca ma dadeam cu el prin 2005.

Un melanj de flori albe, dintre care pe pielea mea domina gardenia carnoasa si cremoasa, cu o doza considerabila de santal, pe o baza usor ambrata. Parfumul este foarte cremos si destul de dulce, aproape exotic si foarte feminin. Este intens si bogat. Are siaj si persistenta bune. Evaluare: 9/10

olgastefan
olgastefan

Pure Poison este genul de parfum care îmi place (mă mulțumește pe deplin), fără să mă inspire (nu pun aici la socoteală longevitatea și siajul, care sunt inspiring și parcă nici nu-ți dau voie să porți sau să deții și alte parfumuri iubite în simultaneitate cu acesta). un fel de comfort food al simțiurilor olfactive: un miros-reper pentru atunci când nicio atitudine este ”cea mi bună atitudine”, lucrurile merg binișor spre prost, florile nu au miros (și atunci le trebuie inventat unul, chiar dacă venit, parcă, dintr-un laborator aseptic), anotimpurile sunt incerte, iar tu habar nu ai dacă ești o femeie atrăgătoare, ar trebui să mai dai jos 3 kilograme sau să îți schimbi culoarea părului. este în wish-list și revine în viața mea sub formă de miniaturi, testere, însă, cumva, niciodată nu mi-am propus să fac un sacrificiu și să îl achiziționez. pentru mine, gama poison este o viață mereu în altă parte, o serie vizibil menită să satisfacă gusturi cât de cât stereotipe și din care ar trebui, teoretic, să ador Hypontic Poison (vanilie de top) și acest Pure Poison (flori albe-dalbe), dar nu reușesc decât să le plac (mult) și să le admir potența...

Amy
Amy

Invaluitor si pur!
Acest parfum seamana cu secunda in care zaresti in multime o frumuseste atat de rapitoare incat oamenii tresar spasmatic intr-o invartitura de gat ca sa o vada mai bine si dupa o scurta analiza trag concluzia ca totusi, desi ramane in continuare frumoasa, e o persoana umana, pamanteana, nu chiar faptura extraterestra cum parea din unghiul potrivit, in imaginea meteorica initiala. Adica, dupa ce trece primul efect de uimire la o asa aroma care te inunda olfactiv si stai sa te gandesti unde ai mai intalnit asta, iti amintesti ca ai mai adulmecat-o in punga cu detergentul acela pudra care ti-a intepat candva narile. Nu o luati ca pe o critica negativa - pana la urma un parfum misterios e acela care are doua note: una profana si alta sacra! Nota Pure Poison divina? Cea care da reactiile cele mai uimitoare fata de toate parfumurile pe care le-am purtat, in sensul ca doar la acesta am fost abordata de necunoscute care au capatat brusc curajul sa ma intrebe ce port asa de diferit si ravisant?
L-am purtat cu placere!
Nu l-as mai cumpara deoarece nu mai vreau parfumuri fresh si lineare, vreau mai complicate, chiar foarte complicate si mai grele!
Daca il voi primi cadou il voi purta dar il voi combina cu alt parfum: cand unul e incomplet (adica linear in acceptiunea mea) port inca un parfum alaturi!
As cumpara in locul lui, Angel de la Thierry Mugler care are acea nota intriganta din Pure Poison dar si ceva in plus!

claude77
claude77

Nu mi se pare deloc sintetic acest parfum. Pe pielea mea are un miros puternic de mandarina la inceput, care dupa cateva minute se mai estompeaza, lasand loc iasomiei. Usor dulce, cred ca ar merge foarte bine primavara. Persistenta buna, pana la 4-5 ore.
Recenzia este pentru sticluta cu capac rosu,reformulata.

ROXY17
ROXY17

mie nu mi se pare chiar atat de nereusit acest parfum dar cu siguranta miroase sintetic si nu miroase a flori cum ar reiesi din note.eu am avut si edp si elixir si nu este mare diferenta intre ele,ambele miros artificial dar elixirul poate un pic mai dulce avand in vedere ca edp ul este foarte uscat ca miros.poate pe unele phuri parfumul este mai frumos si mai deosebit dar pe mine nu.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Christian Dior Pure Poison fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Christian Dior Pure Poison, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Pure Poison dupa Christian Dior. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Pure Poison de Christian Dior reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dior Addict Guerlain Insolence Eau de Parfum Christian Dior Poison Givenchy Ange ou Demon Calvin Klein Euphoria Lacoste Lacoste Pour Femme Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea Lancome Poeme Givenchy Very Irresistible Givenchy L’Intense Christian Dior Hypnotic Poison Cerruti 1881 Chanel Allure Sensuelle Chanel Coco Mademoiselle Lorenzo Villoresi Teint de Neige Thierry Mugler Alien Kenzo Kenzo Amour Guerlain L'Instant Magic Gucci Gucci Rush Chanel Coco Eau de Parfum Guerlain Samsara Eau de Parfum