Designeri » C » Floral « Grupuri

Cindy Crawford Feminine Cindy Crawford de dama

Cindy Crawford Feminine Cindy Crawford de dama

Avut: 1

Cindy Crawford Feminine de Cindy Crawford este un parfum Floral de dama. Notele de varf sunt mar, nufar, bergamot si piper; notele de mijloc sunt gardenie, frezie si iasomie; Notele de baza sunt ambra, lemn de santal, paciuli, rasina benzoica si lemn de mahon.

mar nufar bergamot piper

gardenie frezie iasomie

ambra lemn de santal paciuli rasina benzoica lemn de mahon

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Cindy Crawford Feminine by Cindy Crawford.

Cindy Crawford Feminine Recenziile parfumurilor

Imi amintesc ca am primit primul compliment de la un barbat necunoscut cand purtam Cindy Crawford, pe la vreo 25 de ani. M-a oprit pe strada si m-a intrebat "cu ce m-am dat, fiindca miroase de vis". Chiar nu ma asteptam sa fiu complimentata pentru asta...:) Cred ca de vina erau notele de frezie si de paciuli, care se imbinau bine pe atunci pe pielea mea.
L-am cumparat din nou acum vreo 3 ani si nu mai avea nimic din magia de altadata. Linear, fara personalitate, nu mi se mai potrivea. Santalul era doar o umbra, paciuli nu se mai simtea deloc, iar notele florale devenisera metalice. Bineinteles, niciun compliment:)) Se pare ca la ph-ul de acum trebuie "sucuri" tari, pentru a mai primi laude!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Cindy Crawford Cindy Crawford Feminine fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Cindy Crawford Cindy Crawford Feminine, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Cindy Crawford Feminine dupa Cindy Crawford. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Cindy Crawford Feminine de Cindy Crawford reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Chloe Chloe Marc Jacobs Blush Giorgio Beverly Hills Giorgio Yves Rocher Pur Desir de Lilas Creed Fantasia de Fleurs Erox Inner Realm Jean Patou Amour Amour CnR Create Taurus Carthusia Gelsomini di Capri Maitre Parfumeur et Gantier Jardin Blanc Kenzo Eau de Fleur de Yuzu Nasomatto Nuda