Designeri » C » Floral Acvatic « Grupuri

Waterfalls Cindy Crawford de dama

Waterfalls Cindy Crawford de dama

Avut: 2

Waterfalls de Cindy Crawford este un parfum Floral Acvatic de dama. Waterfalls a fost lansat in 2005. Creatorul acestui parfum este Mark Buxton. Notele de varf sunt mandarina, cassia, piper, mar, lamaie si bergamot; notele de mijloc sunt violeta, bujor salbatic, iasomie, frezie galbena, ylang-ylang, lacramioare si lotus; Notele de baza sunt lemn de santal, ambra, cedru si mosc alb.

mandarina cassia piper mar lamaie bergamot

violeta bujor salbatic iasomie frezie galbena ylang-ylang lacramioare lotus

lemn de santal ambra cedru mosc alb

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Waterfalls by Cindy Crawford.

Aqva Pour Homme Marine

Waterfalls Recenziile parfumurilor

Sory
Sory

Feminin, delicat, ma indeamna sa descopra si sa calatoresc,imi place mult!

Este un parfumel simplut, floral-acvatic, ce incepe usor citrat, apoi continua cu note de lotus, bujor, iasomie. Se indulceste pe parcurs, insa nu in exces, cand simt note de pepene (desi nu vad listat). Baza este cu cedru si usor ambrata. Parfumul are persistenta moderata si oarece siaj in prima jumatate de ora, ca apoi sa stea lipit de piele, 3-4 ore. Este destul de sport ca si caracter, si e ptrivit pentru primavara si inceputul verii. Nota mea: 4/10

[email protected]
liajoldes@yahoo.com

Este o apa de toaleta cu longevitate slaba, as zice ca mai mult din categoria citric acvatic intrucat nu simt nota florala.Este potrivita in anotimpuri calduroase, pentru cine apreciaza mirosul de citrice sau produsele Davidoff.

Lussy
Lussy

Destul de citric acest parfum si cu o nota definitorie acvatica. Feminin si fresh insa parca prea light pentru gusturile mele. Numele i se potriveste de minune chiar ma duce cu gandul la o cascada imensa. Mi se pare ca seamana putin cu Premier Jour de la Nina Ricci. Per total cu un siaj si longevitate moderata Waterfalls poate fi alegerea perfecta si safe pentru un cadou.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Cindy Crawford Waterfalls fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Cindy Crawford Waterfalls, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Waterfalls dupa Cindy Crawford. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Waterfalls de Cindy Crawford reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Acvatic
Issey Miyake L'eau d'Issey Issey Miyake L'Eau D'Issey Une goutte sur un Petale Iceberg Twice Clinique Happy in Bloom 2010 Giorgio Armani Armani Code Summer Pour Femme 2010 Susanne Lang Sula Lily Lotus Daisy Fuentes So Luxurious Ebba Los Angeles Miss Marisa Nuit Bjorn Borg Love All Foxy Red Sarah Horowitz Parfums Artisan Collection Belle Route Oriflame Eclipse Yves Rocher Folies de Saisons Fantaisies d'Hiver