Designeri » C » Oriental Floral « Grupuri

Aromatics in White Clinique de dama

Aromatics in White Clinique de dama Imagini Aromatics in White Clinique de dama Imagini Aromatics in White Clinique de dama Imagini

Aromatics in White de Clinique este un parfum Oriental Floral de dama. Acesta este un parfum nou Aromatics in White a fost lansat in 2014. Creatorul acestui parfum este Nicolas Beaulieu. Notele de varf sunt piper de Sichuan, frunza de violeta si labdanum; notele de mijloc sunt floare de portocal, trandafir si paciuli; Notele de baza sunt ambra, mosc, rasina benzoica si vanilie.

piper de Sichuan frunza de violeta labdanum

floare de portocal trandafir paciuli

ambra mosc rasina benzoica vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Aromatics in White by Clinique.

Mirage
Attar de Roses

Aromatics in White Recenziile parfumurilor

M-a apucat cheful de retestat parfumuri considerate "meh" prin iarna. Asa a ajuns si acesta sa faca fata celor 35 de grade de ieri. Mai intai: multumesc, Sigrid!!!!!!!
Second: imi place mult mai mult pe caldura, decat in primavara. Persistenta trece acum de 5 ore, l-am aplicat dimineata si inca se simtea la ora 14. Siajul nu-l pot aprecia obiectiv, am avut doar o mostra (am spus MULTUMESC, Sigrid?????), dar e mai puternic decat Estee Lauder- Sensuous, probat pe cealalta mana.
Pe caldura, combinatia trandafir + ambra e un vis. Notele de vanilie au devenit si ele mai puternice, poate chiar cam prea puternice pentru atmosfera torida, dar, per ansamblu, e genul de parfum pe care as prefera sa-l folosesc- cu parcimonie- vara. Cred ca ar fi grozav la mare, seara :)

andrasb
andrasb

Acesta este un parfum dupa care literalmente plang! Si nu pentru ca nu mi l-as putea permite sau pentru ca ar fi discontinuat, ci pentru ca... pe pielea mea se "stinge" dupa cateva minute! Nu mi s-a mai intamplat asa ceva niciodata, iar acesta este cu adevarat un parfum foarte frumos construit, mirosul il apropie de nisa, si care ar fi fost ideal pentru vara: un aromatic oriental (piperul si rasina fac toata melodia), destul de proaspat si in acelasi timp cu profunzime, iese din linia eternelor varatice bazate pe citrice-sare-ceai... O frumusete de parfum, dar dupa maxim 20 de minute, dispare fara urma!

Este o diferenta absolut colosala intre varianta clasica a parfumului lui Clinique si acesta de fata... nu au absolut nimic in comun! Daca acela era un condimentat uscat foarte puternic, acesta de fata este un oriental-floral foarte cuminte.
Incepe fructat-zemos, probabil de la frunzele de coacaze, apoi apare un trandafir foaaaarte cristalin si luminos, de-a dreptul dragalas. Peste cam 5 minute se ambreaza usooooor, iar parfumul incepe sa imi semene in proportie foarte mare cu Attar de Roses de la Mecheri! Cand m-am uitat la notele aceluia, am vazut ca tot combinatia trandafir-ambra predomina, asadar, cele doua sunt ca niste surori si prezinta cate un trandafir burgund, intens, insa usor acrisor, zemos, insa creatia lui Mecheri este muuuuult mai prezenta si mai longeviva...
Aici... cu persistenta si siajul pare problematic... il am pe mana de vreo jumatate de ora si... abia il mai simt :(
dar... este bine facut fata de alte parfumuri mainstream, desi nu are siaj ... deci... un parfum cu calitati maxim moderate. Evaluare: 7/10

Primul Aromatics, clasicul, oricat ar fi el de chypre dens si puternic merge teribil de bine vara, poate pentru ca mie pe caldura imi priesc cel mai mult amestecurile verzi aromatice. Acesta in schimb oricat s-ar dori el alb, nu e nici pe departe un parfum recomandabil pe caldura.

Alb. La ce ne duce cu gandul albul? Artistii nu o numesc culoare, e o non-culoare. Lumina in primul rand. Zapada sau lapte. Crema sau talc. Puritate. Simplitate.

Probabil cei de la Clinique au avut in gand o pagina alba imaculata pe care…s-au gandit sa o coloreze foarte viu. Si au colorat-o la greu, nediluand vopselele pana nu se mai vedea nimic alb de sub stratul de tuse grele si maronii-aurii ca de ambra.

Aromatics White abia rasufla sub povara rasinilor. Este categoric ambrat din start si dospeste de note orientale avand o dulceata posesiva care mi se opreste ca un nod in gat si e destul de unisex.

Nu e rau, nu miroase comun, dar cred ca trebuia numit Oriental Aromatics.

Desigur, un parfum cu miros "alb" e mai greu de conceput si necesita mai mult talent si imaginatie. Eu raman la Teint de Neige care, oricat ar fi de intens, reda cu gratie albul sub toate aspectele lui.

Eau De Parfum 1oz
Aromatics In White by Clinique Eau de Parfum Spray 3.4 oz for Women
Clinique Aromatics In White Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz
Clinique Aromatics In White Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz
Gift Set 1.7oz
Clinique Aromatics In White Coffret Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz Eau De Parfum Rollerball 10ml 0.34oz 2pcs
Clinique Aromatics In White Eau De Parfum Spray 100ml 3.4oz
Clinique Aromatics In White Eau De Parfum Spray 100ml 3.4oz

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Clinique Aromatics in White fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Clinique Aromatics in White, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Aromatics in White dupa Clinique. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Aromatics in White de Clinique reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Rose Nacree du Desert Amouage Memoir Woman Frederic Malle Portrait of a Lady Carner Barcelona Tardes Tom Ford Noir de Noir Cartier Must de Cartier Serge Lutens Datura Noir Amouage Honour Woman Cartier La Panthere Juliette Has A Gun Lady Vengeance Juliette Has A Gun Vengeance Extreme Frederic Malle Iris Poudre Amouage Dia pour Femme Giorgio Armani Armani Privé Rose d'Arabie Caron Aimez - Moi Hermes L’Ambre des Merveilles Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Boadicea the Victorious Ardent Chanel Chanel N°5