Designeri » C » Floral Fructat « Grupuri

Clinique Happy Clinique de dama

Clinique Happy Clinique de dama

Clinique Happy Clinique de dama Imagini Clinique Happy Clinique de dama Imagini Clinique Happy Clinique de dama Imagini Clinique Happy Clinique de dama Imagini Clinique Happy Clinique de dama Imagini Clinique Happy Clinique de dama Imagini Clinique Happy Clinique de dama Imagini Clinique Happy Clinique de dama Imagini

Clinique Happy de Clinique este un parfum Floral Fructat de dama. Clinique Happy a fost lansat in 1998. Clinique Happy a fost creat de Jean-Claude Delville si Rodrigo Flores-Roux. Notele de varf sunt portocala, mandarina indiana, prune, grapefruit sangeriu, mar si bergamot; notele de mijloc sunt orhidee, frezie, lacramioare si trandafir; Notele de baza sunt mimoza, crin, magnolie, ambra si mosc.

portocala mandarina indiana prune grapefruit sangeriu mar bergamot

orhidee frezie lacramioare trandafir

mimoza crin magnolie ambra mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Clinique Happy by Clinique.

Tommy Girl

Clinique Happy Recenziile parfumurilor

Alexandra13
Alexandra13

Vai ce mi-a mai placut,acesta este un parfum ce da pofta de viata.Un miros curat,proaspat,floral dulce-acrisor,cred ca o sa-l mai cumpar o data,mi s-a facut asa de dor de el.

Oh! Parfumul acesta are un iz proeminent de vin acrit... de la inceput, pana la sfarsit!! Incepe extrem de citric, chiar amarui, mai apoi se mai domoleste si apar (cica) si niste flori; eu mai degraba simt garoafa si nu florile prezentate oficial. Are si un iz spicy, care insa dispare atunci cand vin notele de baza. Sta slab si la capitolul tehnic: siaj si persistenta slabe. Nu e pentru mine...
Nota mea: 1/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Clinique Clinique Happy fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Clinique Clinique Happy, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Clinique Happy dupa Clinique. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Clinique Happy de Clinique reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Ralph Lauren Romance Chanel Chanel No 5 Eau de Toilette Christian Dior Midnight Poison Christian Dior Poison Tendre Yves Saint Laurent Cinema Hermes Eau des Merveilles Dolce&Gabbana D&G Yves Saint Laurent Elle Roberto Cavalli Acqua Christian Dior Miss Dior Eau Fraiche Givenchy Eaudemoiselle de Givenchy Guerlain Aqua Allegoria Jasminora Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Thierry Mugler Womanity Estée Lauder Pleasures Nina Ricci L'Air du Temps Hermes Elixir des Merveilles Roberto Cavalli Serpentine Calvin Klein Euphoria Elizabeth Arden 5th Avenue