Designeri » C » Oriental Lemnos « Grupuri

No. 1 Clive Christian de barbati

No. 1 Clive Christian de barbati

No. 1 Clive Christian de barbati Imagini No. 1 Clive Christian de barbati Imagini No. 1 Clive Christian de barbati Imagini No. 1 Clive Christian de barbati Imagini No. 1 Clive Christian de barbati Imagini No. 1 Clive Christian de barbati Imagini No. 1 Clive Christian de barbati Imagini No. 1 Clive Christian de barbati Imagini No. 1 Clive Christian de barbati Imagini No. 1 Clive Christian de barbati Imagini

No. 1 de Clive Christian este un parfum Oriental Lemnos de barbati. No. 1 a fost lansat in 2001. Notele de varf sunt lamaie verde, mandarina, grapefruit, cardamom, nucsoara, ardei, chimion si pelin; notele de mijloc sunt lacramioare, trandafir, iasomie, stanjenel, ylang-ylang si heliotrop; Notele de baza sunt cedru de Virginia, lemn de santal, vetiver, vanilie, boabe de tonka, ambra si mosc.

lamaie verde mandarina grapefruit cardamom nucsoara ardei chimion pelin

lacramioare trandafir iasomie stanjenel ylang-ylang heliotrop

cedru de Virginia lemn de santal vetiver vanilie boabe de tonka ambra mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about No. 1 by Clive Christian.

Christopher Dicas Eau de Parfum
Amouage Gold pour Homme

No. 1 Recenziile parfumurilor

Cezar1988
Cezar1988

Va spun din start: nu vreau sa distrug sperantele celor care au de gand sa achizitioneze acest parfum !!! Este un parfum de o calitate enorma, dar nu vad o ocazie potrivita pentru a purta asa ceva, mai ales ca barbat. Este 100% floral si eu aveam impresia ca la fiecare 60 min. o alta floare isi face aparitia. Nici urma de vetiver sau tonka bean. Si acum imi amintesc cand am dat 700 euro pe 50ml in Viena si l-am dat dupa 2 sprays cu 200 euro. A fost cel mai nereusit blind buy ever !!! Dar ce m-a dezamagit cel mai mult a fost asemanarea lui cu Amouage Gold Man. Un floral old school pentru barbatii de peste 60 ani. Pentru britanici ar putea fi interesant. Nu vreau sa jignesc pe nimeni si va rog nu se supere nimeni pe mine, dar eu vad No.1 for Men un parfum pentru a acoperi mirosul de egrasie care din pacate (inca) se impregneaza in hainele celor mai in varsta.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Clive Christian No. 1 fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Clive Christian No. 1, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica No. 1 dupa Clive Christian. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre No. 1 de Clive Christian reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Lemnos
Cartier Le Baiser Du Dragon Charles Jourdan Charles Jourdan The Parfum Laura Biagiotti Venezia Naomi Campbell Mystery Vivienne Westwood Let It Rock Guerlain Bois d'Armenie Oleg Cassini Cassini for Men L`Artisan Parfumeur Voleur de Roses Pierre Cardin Pierre Cardin Collection Cedre-Ambre Ted Lapidus TL Pour Lui Donna Karan Cashmere Mist Liquid Nude Sonoma Scent Studio Incense Pure