Designeri » C » Lemnos Floral Mosc « Grupuri

21 CoSTUME NATIONAL unisex

21 CoSTUME NATIONAL unisex

21 CoSTUME NATIONAL unisex Imagini

21 de CoSTUME NATIONAL este un parfum Lemnos Floral Mosc unisex. 21 a fost lansat in 2007. Creatorul acestui parfum este IFF. Notele de varf sunt floare de portocal, ambra, lapte, cashmeran si sofran; notele de mijloc sunt labdanum, chimion, lichen, bergamot si piper; Notele de baza sunt boabe de tonka, paciuli, vanilie, salvie, vetiver, cedru si mosc.

floare de portocal ambra lapte cashmeran sofran

labdanum chimion lichen bergamot piper

boabe de tonka paciuli vanilie salvie vetiver cedru mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about 21 by CoSTUME NATIONAL.

21 Recenziile parfumurilor

rafaela
rafaela

L-am testat ieri pe nepregatite! E frumos, gigantic si feminin, nu-l vad pe un barbat. E un parfum "cu prestanta". In vesnicul meu noviciat parfumistic, il vad pe o femeie inalta, "zdravana". Am simtit foarte clar paciuli paduros si muschi proaspat smuls de pe copaci. Asta trece, din fericire, si aroma se rotunjeste, se indulceste pe un fond usor piperat, cald, cu o vanilie vie. Data viitoare o sa incerc sa prind neaparat laptele.
Persistenta, proiectie, toate cele de trebuinta! Un parfum pe care te poti baza cu toata increderea, asa ca si femeia care il poarta. Intamplarea face ca tipa la care l-am mirosit "suporta" descrierea de mai inainte :).

Addict
Addict

Se spune că este un parfum de vreme rece,dar eu l-am purtat azi toată ziua și nu s-a deschis decat la căldură :într-o sala de cinema arhiplină și extrem de încălzită am perceput permanent "CN21".
Primul puf îmi arată o migdală ușoară(nu știu de unde),după 5-10 min apare o portocală,tot ușoară,cu încă ceva,ambră cred.
Dupa aceea parfumul evoluează într-un amestec care pe mine se pastrează pană la sfarșit:lapte cald cu vanilie,foarte puțin paciuli și parcă și ceva tonka.Parfumul are un siaj delicat spre moderat,dar este longeviv(7-8 ore pe piele).
Eu zic că este un parfum de vreme rece datorită notelor sale,dar este de interior...și merge în aglomerație,nu deranjează.Îl aștept la vară...

manuelag
manuelag

Lapte, vanilie si miere alba...o combinatie pe care eu o simt atat de bine pe pielea mea! Nu miroase a budinci sau a gogosi. Miroase a piele de copil, cald, si alb si crud. Ii simt si piperul, dar este o nota de fond la fel ca si tonka sau florile. Totusi este asezat cum trebuie. Cuvinte cu care l-as descrie: cald, alb, luminos, rotund. Loc unde l-as purta: pretutindeni, dar mai ales in parc cu fi-mea!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre CoSTUME NATIONAL 21 fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre CoSTUME NATIONAL 21, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica 21 dupa CoSTUME NATIONAL. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre 21 de CoSTUME NATIONAL reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Champs Elysees Eau de Parfum Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Lorenzo Villoresi Teint de Neige Nobile 1942 Ponte Vecchio W Hermes 24 Faubourg Byredo La Tulipe Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Bond No 9 Andy Warhol Success is a Job in New York Frederic Malle Portrait of a Lady Amouage Amouage Gold pour Femme Hermes L’Ambre des Merveilles Robert Piguet Visa 2007 Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris Tom Ford Black Orchid Serge Lutens Feminite du Bois Ormonde Jayne Frangipani Lubin Akkad The Different Company Sublime Balkiss Rance 1795 Pres de Toi Puredistance Opardu