Designeri » C » Chypre Floral « Grupuri

Scent Intense CoSTUME NATIONAL de dama

Scent Intense CoSTUME NATIONAL de dama

Scent Intense de CoSTUME NATIONAL este un parfum Chypre Floral de dama. Scent Intense a fost lansat in 2002. Creatorul acestui parfum este Laurent Bruyere. Parfumul prezinta ambra, lemn de santal, paciuli, trandafir japonez, iasomie, ceai si chihlimbar.

ambra lemn de santal paciuli trandafir japonez iasomie ceai chihlimbar

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Scent Intense by CoSTUME NATIONAL.

Scent Intense Recenziile parfumurilor

anca_vezeanu
anca_vezeanu

Am retestat astazi acest parfum pe care-l am sub forma de miniatura de 5 ml. Imediat ce este intins pe mana se dezvolta imediat mirosul intens de hibiscus, de trandafir verzui si notele chiprate. In 10 minute simt cum acest acord este indulcit de ambra, formand pana la final un duet ambra-hibiscus. In acest duet domina pe rand si ambra si hibiscus-ul, dar ambele stiu ca ambra este cea mai ovationata.
Pe site-ul oficial in descriere apar si notele lemnoase, insa nu le percep.
Acum ceva vreme, purtand acest parfum, un coleg de serviciu m-a intrebat daca am baut cognac, deci este ceva adevar in evocarea de catre acest parfum a unor bauturi spirtoase.

arhimede
arhimede

Imi pare rau ca nu ti-a placut parfumul. Mostra nu era fake, Vladimir Oyedo, unde ai vazut tu mostre oficiale fake? Una peste alta, desi multi barbati folosesc acest parfum(poate tocmai datorita mirosului de tuica) el nu numai ca este catalogat feminin, dar chiar asa si miroase, deci nu il vad pe un barbat

VladimirOyedo

Da, chiar as vrea sa vad daca e cu adevarat ceea ce trebuie. Platesc eu transportul!

Draga Vladimir, daca vrei iti trimit cu drag mostra pe care am primit-o eu (si pe care am testat-o), nu cred ca e fake, dar, repet, probabil nu am eu maturitatea olfactiva sa apreciez parfumul. Pe mine asa miroase, din pacate :)

VladimirOyedo

Tuica? Serios? Daca ti-a mirosit a tuica inseamna ca ori nu ai mirosit Scent Intense, ori era stricat/fake. Ori cel care face tuica la voi foloseste niste super ingrediente care-i dau un parfum fabulos, caz in care vreau si eu reteta.

bibiutza
bibiutza

Andrada ești o scumpa,
m-am distrat copios citind recenzia ta :))
te pup }{

Multumita generozitatii lui Arhimede, am avut si eu ocazia sa miros un parfum "de nisa", prilej cu care am constatat ca mai bine raman la mainstream, se pare ca nu am maturitatea olfactiva pentru a depasi anumite limite.
Arhimede dragule, ai stricat orzul pe gaste :) Mi-am dat fericita un puf generos si... am mirosit "minunat" a tuica de prune. Da' am mirosit intens vreo jumatate de ora... S-a uitat sotul meu cam ciudat la mine, apoi la butoiasul lui de lemn in care tine tuica "aia buna", n-a zis nimic la inceput, apoi nu l-a mai rabdat inima sa nu ma intrebe: "Draga, ai gustat din butoi?" Si chiar urasc tuica :(
Deci, chypre floral nu e de mine. Si CoStume National nici atat. Macar stiu pe viitor... :)
Oricum, de admirat persistenta, inca mirosea (a tuica uitata in pahar) si dupa 3 ore. Apoi n-am mai rezistat si am spalat toate cratitele din casa, si s-a dus mirosul. Buna si curatenia de Paste la ceva!

Un parfum cu mult paciuli, ambra si ceva flori. Nu stiu de ce, dar combinatia iasomie-paciuli nu imi place prea mult... Parfumul este unul bun, n-am ce zice, cu siaj, persistenta, insa nu prea este pe gustul meu...
Nota mea: 3/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre CoSTUME NATIONAL Scent Intense fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre CoSTUME NATIONAL Scent Intense, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Scent Intense dupa CoSTUME NATIONAL. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Scent Intense de CoSTUME NATIONAL reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Chypre Floral
Clinique Aromatics Elixir Sarah Jessica Parker Lovely Liquid Satin Miss Sixty Miss Sixty Rock Muse Kimora Lee Simmons Baby Phat Seductive Goddess Halston Halston Classic Guerlain Sous le Vent Georges Stahl Elle d`Elissa Lotto Gravity Power for Women Crazylibellule and the Poppies Les Divines Alcoves Amoureuse In Love Atkinsons Euforia Renato Balestra Oro MOR Peony Flower