Designeri » C » Chypre Floral « Grupuri

Comme des Garcons 2 Comme des Garcons unisex

Comme des Garcons 2 Comme des Garcons unisex

aldehide
Comme des Garcons 2 Comme des Garcons unisex Imagini Comme des Garcons 2 Comme des Garcons unisex Imagini Comme des Garcons 2 Comme des Garcons unisex Imagini

Comme des Garcons 2 de Comme des Garcons este un parfum Chypre Floral unisex. Comme des Garcons 2 a fost lansat in 1999. Creatorul acestui parfum este Mark Buxton. Notele de varf sunt aldehide, mandarina, ceai, aglica si ceai Mate; notele de mijloc sunt nucsoara, magnolie, coriandru, scortisoara, dafin de India de West, cerneala si chimion; Notele de baza sunt paciuli, cedru, tamaie, vetiver, ambra si labdanum.

aldehide mandarina ceai aglica ceai Mate

nucsoara magnolie coriandru scortisoara dafin de India de West cerneala chimion

paciuli cedru tamaie vetiver ambra labdanum

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Comme des Garcons 2 by Comme des Garcons.

Comme des Garcons 2 Recenziile parfumurilor

manuelag
manuelag

Ciudat parfum...foarte ciudat...in cel mai bun sens...Cred ca se simt toate notele listate. Doar trebuie sa ai nas bun pentru a le seziza si a le descrie. De ce cred eu ca se simt toate? Pentru ca e primul parfum atat de complex etapizat pe care l-am incercat pana acum. Nu știu sa spun nici cum incepe , nici cu se termina. Pot doar sa presupun ca are un paciuli camforat sau doar se simte asa datorita combinatiei cu ceai, pot sesiza acel iz de cerneala-tus...mirosul crud, aproape carnal...o delectare!. Apare la un moment dat si o ambra subtila, menita probabil sa mai indulceasca-incalzeasca atmosfera. Si uluitor pentru mine este faptul ca totul este imbracat in aldehide - iar de data asa imi plac! Imi plac chiar foarte tare! Insa nu sunt old school...nu ma trimit cu gândul la sapun sau la celebrul Chanel nr 5...Nici pomeneala de asa ceva! Sunt niste aldehide curate. Prea curate as zice! Ati scuturat vreodata o lenjerie proaspăt spalata si trecuta nitelus prin clor, dero si balsam de rufe? Ar trebui sa incercati...eventual ar trebui sa incercati asta pe un balcon de la care se vede muntele proaspăt nins...cu brazi si miros de padure... Asa simt eu acele aldehide. Asa simt acest minunat parfum...Cuvinte cu care il asociez: curat, alb, unisex, racoritor dar nu fresh.
Purtătoarea- fara varste, insa musai trebuie sa fie chic si bine ingrijita. As paria pe tenul portelan si ruj violet, eyeliner precis, fusta creion si manusi din piele fina. Costum poate. Gatul extrem de lung este atins de matasea esarfei. Decolteul dezvaluie o piele pupata de lapte. Locatia: mașina de lux, evident cu interior de piele neagra. Si nu, nu este ea cea care coboară de la volan. EVIDENT are sofer!

eu_alin1
eu_alin1

Adulmec mireasma acestui parfum si ma duce gandul la anii copilariei datorita notelor de cerneala.
Notele se contopesc extraordinar si faptul ca este unisex este minunat,consider ca poate fi purtat fara probleme,nu are o dulceata feminina,este un dulce fresh.
Daca era produs de o casa de parfumuri mai populara cred ca era un hit,dar lumea e satula de miresme care se recunosc la fiecare pas,recomand celor ce vor sa fie unici si sa miroase scump!!!

Comme des Garcons 2 by Comme des Garcons 3.00 out of 5 based on 4 ratings and 2 user reviews

FragranceX.com
Sephora.com, Inc.
Eau De Parfum 3.4oz
COMME DES GARCONS Comme Des Garcons 2 3.4 oz Eau de Parfum Spray
COMME DES GARCONS Comme Des Garcons 2 3.4 oz Eau de Parfum Spray

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Comme des Garcons Comme des Garcons 2 fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Comme des Garcons Comme des Garcons 2, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Comme des Garcons 2 dupa Comme des Garcons. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Comme des Garcons 2 de Comme des Garcons reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Chypre Floral
Christian Dior Diorella Lalique Perles De Lalique Givenchy Givenchy III Christian Dior Dior Dior Marks and Spencer Per Una Estée Lauder Aliage Myrurgia Natural de Myrurgia Ulric de Varens Varens essentiel Cassis Douceur Laura Ashley L'Eau Carven Intrigue Roxana Illuminated Perfume Gracing the Dawn Courreges Empreinte