Designeri » C » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Comme des Garcons Series Luxe: Champaca Comme des Garcons unisex

Comme des Garcons Series Luxe: Champaca Comme des Garcons unisex

tuberoza
Comme des Garcons Series Luxe: Champaca Comme des Garcons unisex Imagini

Comme des Garcons Series Luxe: Champaca de Comme des Garcons este un parfum Floral Lemnos Mosc unisex. Comme des Garcons Series Luxe: Champaca a fost lansat in 2007. Notele de varf sunt aglica, cardamom si piper alb; notele de mijloc sunt tuberoza, Champaca si piper; Notele de baza sunt mosc alb si iris.

aglica cardamom piper alb

tuberoza Champaca piper

mosc alb iris

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Comme des Garcons Series Luxe: Champaca by Comme des Garcons.

Comme des Garcons Series Luxe: Champaca Recenziile parfumurilor

Rose_selavie
Rose_selavie

Oooh nu stiu voi dar mie mi-au placut intotdeauna floralele grele. Cat mai albe, cat mai grele si indolice mai precis. Dar cu o conditie: parfumul sa miroasa natural, nu artizanal, nu chimic, ci natural. Ca de artizanale fug (meh, prea dure), iar un indolic pe buget devine brutal de chimic si efectul va puteti da seama care e. In schimb…cand o casa are la dispozitie materii prime de calitate si stie sa le aseze intr-o ordine placuta deja vorbim de arta. Nu sunt multe parfumuri atat de intense ca Champaca in domeniul asta si ma bucur nespus ca l-am descoperit. Are forta si siaj de extract. Aici parfumierul care nu stim cine e dar mi-ar placea sa-i trimit o felicitare, a fost se pare preocupat de supradimensionarea esentelor de flori exotice de champaca (flori carora evident nu le cunosc mirosul dar il cred pe cuvant ca astea sunt) cat si pe cea a tuberozei care aici se prezinta in toata splendoarea. Cele doua flori au fost observate in amanunt, le-au fost surprinse toate laturile, fiece petala carnoasa, mijlocul mieros, polenul care le pudreaza, nectarul ce le da savoare si tulpinile verzi pocnitoare si tot studiul asta botanic m-a cucerit rapid si fara echivoc. Cu Champaca parca as fi intr-o sera cu pereti din sticla pe care bate direct soarele adaugand si mai multe grade in plus. Florile de jungla par stranse intr-un spatiu prea mic pentru grandoarea lor si incarca aerul cu miresmele tari, fertile, calde, ametitoare, periculoase si chestia e ca... nici nu ma gandesc sa deschid usa.
LOVE!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Comme des Garcons Comme des Garcons Series Luxe: Champaca fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Comme des Garcons Comme des Garcons Series Luxe: Champaca, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Comme des Garcons Series Luxe: Champaca dupa Comme des Garcons. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Comme des Garcons Series Luxe: Champaca de Comme des Garcons reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Lemnos Mosc
Al-Rehab Al Fakhamah Kimora Lee Simmons Baby Phat Goddess Paco Rabanne Ultraviolet Liquid Metal for Woman Bond No 9 Nuits de Noho S. Cute Luxe Berry Pearly Yellow Sonoma Scent Studio Rose Musc Chopard Cascade Yves Saint Laurent Parisienne Melange Perfume Blue Box Perfumes - No. 7 Novae Plus Sky Blue Givenchy Givenchy Naturally Chic Huitieme Art Parfums Naiviris