Designeri » C » Oriental Vanilat « Grupuri

Vanille Abricot Comptoir Sud Pacifique de dama

Vanille Abricot Comptoir Sud Pacifique de dama

tropical
Vanille Abricot Comptoir Sud Pacifique de dama Imagini Vanille Abricot Comptoir Sud Pacifique de dama Imagini Vanille Abricot Comptoir Sud Pacifique de dama Imagini

Vanille Abricot de Comptoir Sud Pacifique este un parfum Oriental Vanilat de dama. Vanille Abricot a fost lansat in 1993. Notele de varf sunt papaya, jackfruit si caisa; notele de mijloc sunt caisa, jackfruit si papaya; Notele de baza sunt vanilie si zahar.

papaya jackfruit caisa

caisa jackfruit papaya

vanilie zahar

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Vanille Abricot by Comptoir Sud Pacifique.

Vanille Absolu

Vanille Abricot Recenziile parfumurilor

guest_
guest_

Si mi-a sosit astazi parfumul! Dupa primul spray ,simt alcoolul,apoi intra in joc vanilia,dupa care incep sa simt caisa.Nu sunt de acord cu cei care spun ca este vorba doar despre un parfum de vanilie.Eu reusesc sa simt caisa,fara ca ea sa dispara. Intr-adevar ,vanilia este mai puternica,dar nu este o vanilie care aduce cu esenta de vanilie,seamana mai mult cu miros de frisca,de inghetata de vanilie cu lapte si zahar,la care se adauga caisa.In nici un caz nu este ca vanilia lui Serge Lutens,singurul parfum de vanilie pe care l-as purta,fara a-mi da senzatia ca am am facut o prajitura.Aduce degraba,aduce cu frisca din parfumul Fresh Cream Philosophy ,doar ca Vanille Abricot nu e un parfum gretos,este chiar prea light decat mi l-as dori.Dupa cateva minute abia il simt,sta prea aproape de piele .Per total,nu cred ca aduce a tarta de caise,ci mai degraba a frisca sau bomboane care au ca ingredinte vanilia,zahar si caisa.Recunosc ca mi-as fi dorit sa fie mai puternic si mai echilibrat,poate cu mai multa caisa (desi o simt,as fi preferat ca parfumul sa fie mai mult fructat si mai putin cremos). Acum astept sa vad cum este Coco Extreme.Desi nu sunt o impatimita a parfumurilor dulci,gurmande,de data asta,imi doresct un parfum care sa reproduca mirosul natural de cocos.Sper sa fie acesta,sa nu ma dezamageasca.

Un parfum despre caise, in care... eu nu simt caise!!! Este doar o vanilie intensa, gurmanda, poate chiar lipicioasa, destul de opulenta, la care s-a adaugat zahar. Adica este ca o budinca de vanilie, duulce. M-a cam dezamagit, pentru ca eu cautam sa simt caisa in prim-plan! Parfumul trebuia sa se numeasza Sugar Vanille si era cinstit. Am si alte parfumuri de la Comptoir si miros a ce promit , ori acesta de fata seamana destul de bine cu Lalique Le Parfum, cu diferenta ca Vanille Abricot este totusi mai opulent si mai gurmand. Siaj si persistenta moderata. Evaluare: 6/10

olgastefan
olgastefan

M-am așteptat la mai mult din partea acestui parfum, mi-ar plăcea să aibă intensitatea și efectul despre care vorbește arianperfume, pe care o invidiez pentru experiența ei cu Vanille Abricot. Într-o primă fază am zis: vai, e perfect. Dar cred că pielea mea nu-l iubește așa cum ar vrea posesoarea :)). Mi se pare că e realmente lipcios, parcă ar chiar conține zahăr, până și părul mi-a rămas încărcat...Senzația e de baie într-un desert, din toate punctele de vedere. Mirosul în sine, izolat de acest inconvenient, al calității lichidului, e super plăcut, e motivul pentru care, deși voiam să-l dau, am decis să-l păstrez: mood-lifter, un parfum corect, fidel ingredientelor lui, nu încearcă din răsputeri să creeze o prăjitură olfactivă, e vanilie, sunt caise, și sunt ajutate de zahăr. Seamănă cu edițiile de Crăciun de la Yves Rocher, variațiuni pe teme de vanilie... Cred că acelea sunt mai intense, din păcate pentru mine. NU știu dacă n-o să recurg la gestul neelegant de a-l pulveriza strict pe haine..

Update: am hotărât totuși să îl vând...

arianperfume
arianperfume

Asaaaaaaa..., contrar vointei mele :)) mi l-am luat, a sosit azi.

Cu toate frumusetile de pana acum, creatii complicate au ba, exclusiviste sau mainstream, in viata mea nu mi s-a mai intamplat asa ceva. Colegul din fata m-a intrebat ce miroase asa, intrebare retorica caci se stie cine are o pasiune pentru parfumuri la noi in firma:)), doamna de la casa unui supermarket m-a intrebat daca e cumva parfumul meu ce miroase asa frumos si sa ii spun neaparat cum se numeste ca vrea si ea o sticla maaaareeee, cand m-am intors in birou o colega a venit in bucatarie si mi-a spus ca s-a luat dupa miros(vroia sa ma intrebe ceva). Nu pot sa cred!!!!
Si aseara vanzatoarea de la Beautik m-a intrebat daca mi-am dat cumva cu un parfum comercializat de ei :)), culmea..

Mirosul in sine eu nu il percep ca fiind intens dar tine binisor cu siaj mediu si nu miroase a parfum ieftin asa cum m-am temut. Aduce intr-adevar a tarta de caise dar nu este lesinat de dulce.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Comptoir Sud Pacifique Vanille Abricot fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Comptoir Sud Pacifique Vanille Abricot, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Vanille Abricot dupa Comptoir Sud Pacifique. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Vanille Abricot de Comptoir Sud Pacifique reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Tom Ford Sahara Noir Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Thierry Mugler Angel Thierry Mugler Alien Essence Absolue Etat Libre d`Orange Rossy de Palma Eau de Protection Tauer Perfumes 10 Une Rose Vermeille Montale Pure Gold Kenzo Kenzo Amour Thierry Mugler The Taste of Fragrance Alien Givenchy Hot Couture Annick Goutal Mandragore Thierry Mugler The Taste of Fragrance Angel Chanel Allure eau de parfum By Kilian Back to Black Montale Sweet Oriental Dream Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Keiko Mecheri Loukhoum Lorenzo Villoresi Teint de Neige Lalique Lalique Le Parfum Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka