Designeri » C » Floral « Grupuri

Ex`cla-ma`tion Coty de dama

Ex`cla-ma`tion Coty de dama

Avut: 7

Ex`cla-ma`tion Coty de dama Videouri
Ex`cla-ma`tion Coty de dama Imagini Ex`cla-ma`tion Coty de dama Imagini Ex`cla-ma`tion Coty de dama Imagini Ex`cla-ma`tion Coty de dama Imagini

Ex`cla-ma`tion de Coty este un parfum Floral de dama. Ex`cla-ma`tion a fost lansat in 1988. Creatorul acestui parfum este Sophia Grojsman. Notele de varf sunt caisa, note verzi, piersica si bergamot; notele de mijloc sunt radacina de stanjenel, iasomie, heliotrop, lacramioare si trandafir; Notele de baza sunt lemn de santal, ambra, scortisoara, mosc, vanilie si cedru.

caisa note verzi piersica bergamot

radacina de stanjenel iasomie heliotrop lacramioare trandafir

lemn de santal ambra scortisoara mosc vanilie cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Ex`cla-ma`tion by Coty.

Ex`cla-ma`tion Recenziile parfumurilor

olgastefan
olgastefan

nu ştiu ce i-a apucat pe ai mei de mi-au făcut cadou acest parfum când am împlinit 11 ani, dar îl pot numi, fără exagerare, prima mea iubire olfactivă. mi se părea că miroase a gem de prune :)) (eram şi o gurmandă pe atunci), cert este că, de atunci, de câte ori l-am găsit (şi l-am găsit cu greu), mi l-am cumpărat. acum îmi dau seama că poartă cu demnitate mărcile distinctive ale parfumurilor create de sophia grojsman, are acea calitate powdery care pur şi simplu mă înnebuneşte şi... e inadecvat pentru copile de 11 ani, fie ele şi fascinate de întunericul şi misterele lumii şi de edgar allen poe (cum eram eu). grozav pentru iubitoarele de vanilie. p.s.: primul spritz, care în 1999 îmi aducea a gem de prune, îmi seamănă acum a lichior de piersici:)

Ex`cla-ma`tion by Coty 4.13 out of 5 based on 9 ratings and 1 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Coty Ex`cla-ma`tion fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Coty Ex`cla-ma`tion, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Ex`cla-ma`tion dupa Coty. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Ex`cla-ma`tion de Coty reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Thierry Mugler Angel Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Givenchy Very Irresistible Sensual Kenzo Flower by Kenzo Giorgio Armani Armani Code for Women Givenchy Ange Ou Demon Le Secret Guerlain Idylle Lalique Lalique Le Parfum Kenzo Kenzo Amour Christian Dior Dolce Vita Guerlain Insolence Eau de Parfum Givenchy Amarige Christian Dior Pure Poison Giorgio Armani Si Gucci Gucci Eau de Parfum II Joop! Joop! Le Bain Bvlgari Omnia Coral Cerruti 1881 Bvlgari Bvlgari Pour Femme Madonna Truth or Dare