Designeri » C » « Grupuri

La Rose Jacqueminot Coty de dama

La Rose Jacqueminot Coty de dama

La Rose Jacqueminot de Coty este un parfum de dama. La Rose Jacqueminot a fost lansat in 1906. Creatorul acestui parfum este Francois Coty. Parfumul prezinta tinctura de trandafiri.

tinctura de trandafiri

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about La Rose Jacqueminot by Coty.

La Rose Jacqueminot Recenziile parfumurilor

Vai cat imi place! Vai cat imi place!!! E un fel de Eau du Soir Sisley, un chypre floral pe care l-am purtat ani de zile, amestecat cu o cantitate generoasa de ulei esential de trandafiri. Natural, solar, ametitor de intens. La Rose Jaqueminot nu este deloc un parfum simplu, monotematic. Probabil fiind demult discontinuat nu i se mai stiu notele olfactive. In orice caz nu contine doar trandafir. Are multe unghiuri umbroase, multe secrete. Pare un parfum ce doar la suprafata e previzibil si luminos, insa care ascunde multe mistere dedesubt. Se dezvolta frumos pe piele, e rotund si catifelat. Sta pe un peiedestal mare, verde, de note de padure: muschi, lemn, lichen, putin cedru si paciuli. Ce n-as da sa-l pot avea! Imi si imaginez cateva parfumuri cu trandafiri ce acum au mare succes ce ingrijorate ar fi daca intr-o zi s-ar relansa La Rose J., caci cu siguranta le-ar fura multora tot show-ul.

La Rose Jacqueminot by Coty 4.00 out of 5 based on 2 ratings and 1 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Coty La Rose Jacqueminot fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Coty La Rose Jacqueminot, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica La Rose Jacqueminot dupa Coty. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre La Rose Jacqueminot de Coty reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup
Sweet Years Funny Days Man XOXO XOXO Tommy Hilfiger Tommy Summer Cologne 2008 Six Scents Six Scents 1 Alexandre Herchcovitch: Urban Tropicalia Six Scents Six Scents 3 Cosmic Wonder: Spirit of Wood Yves Rocher Vanille Bourbon Royall Fragrances Royall Spyce Joop! Joop! Go Electric Heat Victoria`s Secret Vertical Neotantric Manic Love for Him Gendarme Sky Escentric Molecules Molecule 03