Designeri » C » Floral « Grupuri

Fantasia de Fleurs Creed de dama

Fantasia de Fleurs Creed de dama

Fantasia de Fleurs Creed de dama Imagini

Fantasia de Fleurs de Creed este un parfum Floral de dama. Fantasia de Fleurs a fost lansat in 1862. Creatorul acestui parfum este Henry Creed Third Generation. Nota de varf este bergamot; notele de mijloc sunt trabdafir bulgaresc si stanjenel; Nota de baza este Ambergris.

bergamot

trabdafir bulgaresc stanjenel

Ambergris

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Fantasia de Fleurs by Creed.

Nahema

Fantasia de Fleurs Recenziile parfumurilor

Un floral in stil vintage, asa cum era de asteptat de la un parfum creat in anul 1862! Este un trandafir usor aspru si acrisor de la bergamot, usor pudrat de la stropul de iris si cu o tenta animalica. Parfumul imi seamana bine cu Nahema EDP, doar ca acela este usor zemos si dulceag de la piersica. Parfumul este totusi destul de usor de purtat, fata de altele, este un floral prin excelenta si poate fi apreciat doar de cei ce inteleg parfumurile vintage. Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 7/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Creed Fantasia de Fleurs fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Creed Fantasia de Fleurs, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Fantasia de Fleurs dupa Creed. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Fantasia de Fleurs de Creed reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Harajuku Lovers Harajuku Lovers Sunshine Cuties Baby Mariella Burani Amuleti Frederic Malle Carnal Flower Caron Pois de Senteur Molinard 160 Versace Blonde Bond No 9 Eau de Noho Amway Opportune Cliff Richard Summer Holiday Montale Jasmine Full Giorgio Beverly Hills Giorgio Victoria`s Secret Mood Yearn