Designeri » C » Floral « Grupuri

Fleurissimo Creed de dama

Avut: 1 Vreau: 1

tuberoza
Fleurissimo Creed de dama Imagini Fleurissimo Creed de dama Imagini

Fleurissimo de Creed este un parfum Floral de dama. Fleurissimo a fost lansat in 1956. Creatorul acestui parfum este James Henry Creed Fifth Generation. Nota de varf este bergamot; notele de mijloc sunt stanjenel, tuberoza, violeta si trabdafir bulgaresc; Nota de baza este Ambergris.

bergamot

stanjenel tuberoza violeta trabdafir bulgaresc

Ambergris

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Fleurissimo by Creed.

Fleurissimo Recenziile parfumurilor

La primul miros pare un parfum "green", notele verzi sunt deosebit de fragede si stralucitoare, evoca o dimineata insorita intr-o gradina inundata de flori. Aerul e inca racoros si margelele de roua stralucesc pe petalele de flori.

Dar asta e doar o scurta impresie, pentru ca la putin timp dupa ce am pus o picatura din mostra cu Fleurissimo pare ca am deschis cutia Pandorei...In curand parfumul creste ca-n Jack si vrejul de fasole la proportii uriase, dimensiunile florilor depasind orice imaginatie. Peste toate pluteste un miros dulceag de banana rascoapta, moment in care ma intreb la modul serios cum de acesta a fost parfumul purtat de superba si delicata Grace Kelly in ziua cununiei.

Un parfum special care trebuie neaparat testat inainte de a fi cumparat, multi se plang ca da dureri de cap, poate cauza nu este amestecul in sine, cat intensitatea sa! Este foarte puternic si longeviv, calitati pe care le pretindem de altfel de la orice parfum care ne place, insa Fleurissimo e un buchet extrem de pretentios si capricios.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Creed Fleurissimo fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Creed Fleurissimo, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Fleurissimo dupa Creed. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Fleurissimo de Creed reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Lancome Poeme Yardley April Violets Giorgio Beverly Hills Ocean Dream Guerlain Jardins de Bagatelle Burberry Burberry London Special Edition for Women Molinard Bois Fleuri Loewe Gala de Dia M. Micallef Ananda Chantecaille Petalia Jeanne Arthes Arthes Essential Rose Damascus Novaya Zarya Elena Ramon Molvizar Sol Sun