Designeri » C » Floral Verde « Grupuri

Fleurs de Gardenia Creed de dama

Fleurs de Gardenia Creed de dama

Fleurs de Gardenia Creed de dama Imagini

Fleurs de Gardenia de Creed este un parfum Floral Verde de dama. Fleurs de Gardenia a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Olivier Creed Sixth Generation. Notele de varf sunt piper roz, galbanum si coacaze negre; notele de mijloc sunt gardenie, lacramioare, bujor, trandafir si iasomie roz; Notele de baza sunt mosc, paciuli si cedru de Virginia.

piper roz galbanum coacaze negre

gardenie lacramioare bujor trandafir iasomie roz

mosc paciuli cedru de Virginia

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Fleurs de Gardenia by Creed.

Pleasures

Fleurs de Gardenia Recenziile parfumurilor

Este un parfum foarte proaspat, in care eu simt gardenie, insa ea este bine acompaniata de alte flori suave, printre care simt bujor, musetel (nu il vad listat) si lacrimioare. Parfumul este foarte bine facut, miroase foarte natural, e potrivit pentru primavara, insa nu este un soliflor cu gardenie asa cum v-ati astepta, poate ar fi fost banal, ci un floral-proaspat, complex, cu siaj si persistenta moderate. Nota mea: 8/10

Asteptam demult momentul asta: Creed sa lanseze o gardenie! Parfumul a venit la timp acum la inceput de primavara cand e vremea pentru cele mai exuberante parfumuri florale. Creed nu se joaca nici aici, a creat un buchet urias cu o intensitate ce bate la 1 km. Nu stiu insa cat de mult sau mai bine zis putin ii place lui Oliver Creed nota de gardenie, fiindca nu prea a redat-o fidel, gardenia lui fiind destul de abstracta. Parca s-a ferit s-o priveasca goala, in lumina naturala. I-a dat niste straie florale, a invelit-o prudent.

Un miros de piata de flori la prima ora a diminetii, cand se spala trotuarul si se aduc flori proaspete. Gardeniile nu s-au comandat, florareasa stie ca nu le vinde usor. A pus in prim-plan buchetele de liliac (a vazut ca Pleasures de Estee Lauder se vinde bine la standul vecin), bujori roz si trandafiri. Ce dragalase sunt! Sarmante, pure, fara cusur! Umple piata cu miros de petale proaspate. Parfumul este feminin, curat, floral, desavarsit.
Se fac buchete, se vand bine. La urma spre seara ramane in aer un iz floral, s-au dus florile gurese. Dar maine vin altele si eu tot astept gardenia...

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Creed Fleurs de Gardenia fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Creed Fleurs de Gardenia, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Fleurs de Gardenia dupa Creed. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Fleurs de Gardenia de Creed reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

La Prairie Midnight Rain Puredistance Opardu Chanel Allure Sensuelle Hermes 24 Faubourg Frederic Malle Carnal Flower Guerlain Shalimar Parfum Initial Giorgio Armani Armani Privé Cologne Eclat de Jasmin Bottega Veneta Bottega Veneta Christian Dior J`Adore L`Absolu Chanel Coco Eau de Parfum Chanel Les Exclusifs de Chanel Misia Tom Ford Noir de Noir Guerlain La Petite Robe Noir Hermes Eau des Merveilles Thierry Mugler Alien Essence Absolue Creed Aventus Le Labo Lys 41 Viktor&Rolf Flowerbomb Guerlain My Insolence Chanel Chanel N°19