Designeri » C » Lemnos Floral Mosc « Grupuri

Imperial Millesime Creed unisex

marin
sarat
Imperial Millesime Creed unisex Imagini Imperial Millesime Creed unisex Imagini

Imperial Millesime de Creed este un parfum Lemnos Floral Mosc unisex. Imperial Millesime a fost lansat in 1995. Creatorul acestui parfum este Olivier Creed Sixth Generation. Notele de varf sunt note fructate si sare de mare; notele de mijloc sunt stanjenel, mandarina, lamaie siciliana si bergamot; Notele de baza sunt mosc, note lemnoase si note marine.

note fructate sare de mare

stanjenel mandarina lamaie siciliana bergamot

mosc note lemnoase note marine

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Imperial Millesime by Creed.

Imperial Millesime Recenziile parfumurilor

RolRO
RolRO

M-am gandit la un parfum potrivit pentru orice varsta, unisex si sa poata sa fie folosit pentru o perioada cat mai lunga din an. Un parfum pentru toata familia si placut de toata lumea. Asa am ajuns la MI , un parfum si fresh si elegant . In primele minute el nu spune nimic dar apoi se simte un parfum de pepene verde amestecat cu note acvatice si ceva citrice. Toate acestea sunt la superlativ deoarece este un Creed si are specificacitatea acestei case de parfumuri . Desi piata e plina de parfumuri fresh si ai fii tentat sa spui ca gasesti ceva asemanator la un pret sensibil mai mic , exista o diferenta semnificativa probabil datorata calitatii ingredientelor folosite .

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Creed Imperial Millesime fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Creed Imperial Millesime, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Imperial Millesime dupa Creed. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Imperial Millesime de Creed reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Creed Aventus Creed Green Irish Tweed Christian Dior Dior Homme Intense Christian Dior Fahrenheit Creed Royal Oud Phaedon Tabac Rouge Thierry Mugler A*Men Pure Malt Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Lalique Encre Noire Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Him Musk Amouage Jubilation for Men Guerlain Guerlain Homme Intense Frederic Malle Musc Ravageur Amouage Dia pour Homme Chanel Allure Homme Edition Blanche Roja Dove Aoud Prada Prada Amber Pour Homme (Prada Man) Hermes Terre d'Hermes Tom Ford Tobacco Vanille Xerjoff Mefisto