Designeri » C » Floral « Grupuri

Love in Black Creed de dama

Love in Black Creed de dama

Love in Black Creed de dama Imagini Love in Black Creed de dama Imagini Love in Black Creed de dama Imagini

Love in Black de Creed este un parfum Floral de dama. Love in Black a fost lansat in 2008. Love in Black a fost creat de Olivier Creed Sixth Generation si Erwin Creed Seventh Generation. Notele de varf sunt violeta italieneasca, cedru de Virginia si flori de camp; notele de mijloc sunt stanjenel, cuisoare si mosc; Notele de baza sunt coacaze negre si trabdafir bulgaresc.

violeta italieneasca cedru de Virginia flori de camp

stanjenel cuisoare mosc

coacaze negre trabdafir bulgaresc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Love in Black by Creed.

Insolence Eau de Parfum
Pauline

Love in Black Recenziile parfumurilor

marmar
marmar

Am avut si purtat cu greu Love in Black , contrar părerilor celor din jur ,care culmea ,il admirau . A sfârșit la o colega "admiratoare" cind eram pe la jumătatea sticlei , deci l-am tolerat ceva vreme , după care l-am dăruit acelei fete "in love" , înțelegeam sentimentul . Nu , este prea prăfos,nici măcar pudrat ,ceva mucegai franțuzesc de lux , după prețul pe care il are.

talpas
talpas

Love in black e unul din parfumurile pudrate care imi place. De obicei fug de iris, mai ales combinat cu mosc, dar aici e altfel: violeta il face tineresc, vesel, iar coacazele ii dau un aer usor , purtabil si la temperaturi mai ridicate. Il gasesc foarte elegant, frumos creat, notele usor impletite, il fac feminine cu un chic aparte. Siaj mare, longevitate la fel de mare.

Adelinasworld
Adelinasworld

Dupa recenziile la acest parfum eram extrem de curioasa cum este. Pe .com am vazut ca e comparat cu Insolence si ma gandeam ca nu poate sa fie atat de tenebros. Cand am primit mostra de la Maria, l-am incercat cu nerabdare si am tot asteptat sa isi arate coltii. Nu s-a intamplat. Parfumul miroase foarte placut pe pielea mea.

In deschidere simt o violeta proaspata, aerisita chiar, un strop de iasomie, abia perceptibil, dar totusi acolo. Buchetul floral aluneca apoi spre ceva acrisor, poate din cauza coacazelor, dar pe pielea mea nu se simte neplacut. Spre final vad si latura intunecata a parfumului, amestecul are un iz usor "murdar" si ceva mai condimentat, dar acest lucru face parfumul mai misterios. Amestecul de mosc si cuisoare dau acea onctuozitate parfumului. In "Love in Black" floarea de violeta renunta sa fie ingenua si neprihanita, acum e ca o femeie fatala careia ii place sa se joace cu "prada" inainte de a seduce fara drept de apel.

Rar intalnesc parfumuri care sa-mi dea o stare de disconfort, iar Love in Black este unul din ele. Un parfum deprimant, tenebros, de mai lipseste putin si-mi da fiori de groaza. Violetele din el sunt negre, iar cand le atingi se transforma in cenusa. Cenusa se transforma apoi intr-o pulbere care umple tot spatiul si-ti ia definitiv tot aerul.

Valurile oceanului se sparg de tarmul stancos. Sus e o casa alba, luminata doar de luna argintie. In salon o femeie sta nemiscata pe un scaun si pare incremenita asa de veacuri. Rochia ei neagra si ampla atinge podeaua. Are o paloare ca de marmora si degetele lungi sunt inclestate intr-un buchet uscat de violete. Or fi de la nunta ei? Apropiete de ea. Incet, tot mai aproape. Esti langa ea, acum te vede. Privirea ei parca te ingheata. Acum miroase-i gatul. Daca ai curaj.

Vaaaaaiiii! Este o violeta intrata in putrefactie, deci un miros murdar, nonconformist, dar cumplit de greu de inteles... Violeta intensa mi-ar parea frumoasa daca n-ar avea alaturi de ea cuisoarele acelea care se simt foarte puternic si imi par ca strica rau mirosul violetelor. Mai tarziu se si acreste de la coacaza, iar dezastrul olfactiv imi pare si mai mare... Abia catre final, parfumul imi pare purtabil, insa pana atunci... cosmar!
Flaconul este foaaaarte potrivit cu continutul parfumului, parca anunta ceva morbid!
Siaj si persistenta bune. Nota mea: 5/10

Love in Black by Creed 2.30 out of 5 based on 12 ratings and 5 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Creed Love in Black fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Creed Love in Black, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Love in Black dupa Creed. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Love in Black de Creed reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Jean Charles Brosseau Ombre Rose L'Original Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea Hermes L’Ambre des Merveilles Serge Lutens Ambre Sultan Nicolai Parfumeur Createur Sacrebleu Lorenzo Villoresi Teint de Neige Christian Dior Pure Poison Elixir Guerlain L'Heure Bleue Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Orlane Fleurs d`Orlane Thierry Mugler Mirror Mirror Collection - Miroir des Majestes Oscar de la Renta Esprit d’Oscar Christian Dior Cruise Collection Escale Aux Marquises Thierry Mugler Alien Essence Absolue Christian Dior Pure Poison Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris Lolita Lempicka Lolita Lempicka Guerlain Insolence Eau de Parfum Juliette Has A Gun Calamity J. Tom Ford Sahara Noir