Designeri » C » Oriental Floral « Grupuri

Love in White Creed de dama

Love in White Creed de dama

Love in White Creed de dama Imagini Love in White Creed de dama Imagini Love in White Creed de dama Imagini

Love in White de Creed este un parfum Oriental Floral de dama. Love in White a fost lansat in 2005. Love in White a fost creat de Olivier Creed Sixth Generation si Erwin Creed Seventh Generation. Nota de varf este coaja de portocala; notele de mijloc sunt stanjenel, narcisa, magnolie, orez, iasomie italieneasca si trabdafir bulgaresc; Notele de baza sunt lemn de santal, vanilie si Ambergris.

coaja de portocala

stanjenel narcisa magnolie orez iasomie italieneasca trabdafir bulgaresc

lemn de santal vanilie Ambergris

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Love in White by Creed.

Love in White Recenziile parfumurilor

marmar
marmar

Un parfum frumos , in contrast cu Love in Black, un parfum deosebit , floral pudrat , ușor , delicat ,frumos , a fost prea frumos pentru mine ...l-am cedat fetei mele ,atit de diafana si frumoasa . Acum e la al doilea flacon ,iubire maxima .

Este un floral interesant, deloc comun, ce imi da o senzatie de curatenie, puritate cumva... Simt si nota de orez alaturi de o suava nota pudrata, o iasomie tanara si santal. Parfumul imi pare unul reusit, are cumva un miros de parfum scump, nicidecum nu simt vreo nota plasticata sau ceva ce ar putea compromite parfumul. Are un final moscat, fin si frumos. Siaj si persistenta moderate. Nota mea: 7/10

Addict
Addict

Oricat de mult adulmec,eu nu simt deloc portocala din debut,ci doar ceva ușor spicy,după care apar,repede,notele florale.Acestea se întrepătrund bine si nu le pot identifica exact,poate doar trandafirul(destul de greu,totuși).
În final se așează peste flori vanilia(fină) și santalul,ceea ce duce la apariția,ciudată,a unui miros vag de tuberoză,cel puțin de la depărtare...
Siajul nu l-am putut verifica,dar persistența este de 5-6 ore(aplicat prin dabbing).
Un floral destul de reușit,care ar merge(poate)și în serile de vară!

Daisy17
Daisy17

Greu m-am mobilizat sa scriu despre acest parfum...si asta pentru ca e foarte cameleonic.Uneori il percep ca fiind un floral foarte inofensiv, foarte soft si chiar putin pudrat. Alteori isi arata cealalta fata, se simte o combinatie minunata dintre portocala si orez. Una peste alta eu il percep ca fiind unul dintre parfumurile foarte bune ale casei Creed. Longevitatea e undeva la 6 ore+ pe pielea mea, insa siajul este moderat. Foarte potrivit ca parfum de primavara/toamna.

Love in White by Creed 4.00 out of 5 based on 10 ratings and 4 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Creed Love in White fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Creed Love in White, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Love in White dupa Creed. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Love in White de Creed reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Chanel Allure Sensuelle Yves Saint Laurent Cinema Bottega Veneta Bottega Veneta Amouage Honour Woman Lancome Tresor Guerlain Shalimar Parfum Initial Amouage Dia pour Femme Christian Dior Dior Addict La Prairie Midnight Rain Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea Chanel Coco Mademoiselle Annick Goutal Songes Guerlain L'Instant de Guerlain Christian Dior Dolce Vita Yves Saint Laurent Elle Thierry Mugler Alien Essence Absolue Guerlain Insolence Eau de Parfum Giorgio Armani Sensi Chanel Coco Eau de Parfum Christian Dior Miss Dior (new)