Designeri » C » Oriental Vanilat « Grupuri

Sublime Vanille Creed unisex

Sublime Vanille Creed unisex

Vreau: 1

Sublime Vanille Creed unisex Imagini Sublime Vanille Creed unisex Imagini

Sublime Vanille de Creed este un parfum Oriental Vanilat unisex. Sublime Vanille a fost lansat in 2009. Creatorul acestui parfum este Olivier Creed Sixth Generation. Notele de varf sunt vanilie de Bourbon si orhidee vanilata; Nota de mijloc este boabe de tonka; Notele de baza sunt mosc, bergamot si lamaie.

vanilie de Bourbon orhidee vanilata

boabe de tonka

mosc bergamot lamaie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Sublime Vanille by Creed.

Sublime Vanille Recenziile parfumurilor

Oh dar cate vanilate n-am testat! Multe sunt lineare (cum este cea de la Molinard pe care o am, raport pret-calitate excelent), altele ori artificiale, ori boozy, sau masculinizate cu tabac etc . Dar dati-mi o vanilie de calitate, fatetata, intensa, naturala, divina si...deloc plictisitoare! Sublime Vanille este pana acum cel mai bun candidat: o boare proaspata si naturala de lamaie ce se mentine pana in notele de fond, plus o adiere de orhidee cu aer decadent si exotic aruncate peste una din cele mai grozave vanilii de bourbon testate pana acum. Vanilia aici e dulce-catifelata, intensa si languroasa. Este doar subliniata de cele doua note lamaie-orhidee, atat cat sa straluceasca, ea ramanand in prim plan. Pretul...inhibant, dar de cand luxul trebuie sa devina o bagatela? Cred ca se renteaza superba sticla de 250 ml care te va tine o viata daca ai o fire jucausa suprapunand cateodata acest parfum cu alte orientale cu care vanilia merge bine. Deja imi vin cateva idei...

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Creed Sublime Vanille fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Creed Sublime Vanille, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Sublime Vanille dupa Creed. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Sublime Vanille de Creed reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Vanilat
Lolita Lempicka L`eau d`Minuit 2007  Fleur de Minuit Lulu Castagnette lol ;-) Perfumer`s Workshop Samba Kiss Man Aquolina Pink Sugar Sensual Boadicea the Victorious Majestic Ayala Moriel Cabaret M. Micallef Vanille Aoud I Profumi di Firenze Talco Delicato Bijan B Exquisite for Women Laura Mercier Eau Gourmande Creme de Pistache Sabon Femme Social Creatures Frankfurt Kitchen