Designeri » C » Floral « Grupuri

Tubereuse Indiana Creed de dama

Tubereuse Indiana Creed de dama

tuberoza
Tubereuse Indiana Creed de dama Imagini Tubereuse Indiana Creed de dama Imagini

Tubereuse Indiana de Creed este un parfum Floral de dama. Tubereuse Indiana a fost lansat in 1980. Creatorul acestui parfum este Olivier Creed Sixth Generation. Nota de varf este bergamot; Nota de mijloc este tuberoza indiana; Notele de baza sunt vanilie si Ambergris.

bergamot

tuberoza indiana

vanilie Ambergris

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Tubereuse Indiana by Creed.

Tubereuse Indiana Recenziile parfumurilor

mimifatale
mimifatale

Unul dintre parfumurile mele preferate, care nu gasesc ca miroase a tuberoza, ci a buchet de crini si a ceva ce-mi inchipui c-o fi ambergrisul pentru care inteleg ca Creed este faimos.
Nu-s sigura, dar e senzational, n-am mai intalnit nota asta in niciun parfum, miroase a ceva din natura, nu a fructe/flori, dar nici evident animalic. Nota asta senzationala ma face sa trec cu vederea chiar si pretul Creed :)
Un parfum feminin floral foarte frumos, care rzista 2 saptamani pe o esarfa si pe care nu ma pot opri sa-l adulmec.

Este o tuberoza dirty, extrem de animalica dupa nasul meu! Se vede ca parfumul a fost creat in anii 80... este greu, neaerisit, cu miros chimic, (asta neinsemnand ca toate creatiile acestor ani sunt neaparat la fel!). Da, este o tuberoza, insa imi pare una urata rau, acra, nefinisata. Din pacate nu imi place acest parfum. Siaj si persistenta moderata. Nota mea: 3/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Creed Tubereuse Indiana fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Creed Tubereuse Indiana, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Tubereuse Indiana dupa Creed. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Tubereuse Indiana de Creed reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Burberry London Oriflame Giordani Gold Kathy Hilton My Secret Chantecaille Le Jasmin Yves Rocher Nuit d`Orchidee Givenchy Harvest 2008: Amarige Ylang-Ylang Acca Kappa Glicine Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Muguet Blanc The Body Shop Love ETC Roberto Verino Gold Bouquet La Bouquetiere Gardenia Exotique Taylor of London White Lily of the Valley