Designeri » C » Citric « Grupuri

acorduri de cocos
tropical
rom
Virgin Island Water Creed unisex Imagini

Virgin Island Water de Creed este un parfum Citric unisex. Virgin Island Water a fost lansat in 2007. Virgin Island Water a fost creat de Olivier Creed Sixth Generation si Erwin Creed Seventh Generation. Notele de varf sunt lamaie verde, nuca de cocos, mandarina siciliana si bergamota alba; notele de mijloc sunt ghimbir, iasomie indiana, trandafir japonez si ylang-ylang; Notele de baza sunt mosc, trestie de zahar si rom alb.

lamaie verde nuca de cocos mandarina siciliana bergamota alba

ghimbir iasomie indiana trandafir japonez ylang-ylang

mosc trestie de zahar rom alb

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Virgin Island Water by Creed.

Virgin Island Water Recenziile parfumurilor

Raul
Raul

Un sejur tropical

Vara și-a intrat în drepturi. Cu toții ne gândim la concediu. Agențiile de turism abundă în oferte cât mai tentante. Fie că deținem sau nu timpul necesar pentru a pleca în concediu, imaginați-vă cum pașii se îndreaptă către o agenție renumită, Creed mai exact. Știam de ofertele la munte precum Himalaya și Silver Mountain Water, de cea irlandeză Green Irish Tweed sau de oferta la mare Millesieme Imperial. Si ce surpriză ! Am descoperit că oferă un sejur tropical pentru cupluri (parfumul este unisex), intitulat Virign Island Water. Datorită experiențelor plăcute pe care le-am avut, știam că ingredientele excursiilor sunt de calitate. Am acceptat sejurul.

Zburăm către Indiile de Vest, cu aterizare pe Insulele Virgine Britanice. Începutul sejurului este dominat de către citrice: lime și bergamotă. Aceste două ingrediente sunt redate foarte realist. Nu degeaba am optat pentru zobrul la clasa business.

Ajunși pe insulă, începe distracția. Cocosul intră în scenă. Spre fericirea mea, acest ingredient nu este gurmand. Pentru a trăi experiența locurilor, trebuie să gustăm din băutura numită rom. El pare delicat în exprimare, la fel și nota de zahăr. Perfect, deoarece avem parte de ”căldură mare, mon cher”. Este ca și cum savurezi, pentru scurt timp, un cocktail pe o plajă însorită. Dacă adăugăm ananasul din Aventus, am avea parte de o Pina Colada. Tot acest mix cu o textură cremoasă face posibilă evitarea zonei intitulată ”loțiunie pentru plajă”. El degajă veselie, poftă de a petrece și explorarea de noi peisaje. Acestea sunt amintirile cu care ajungem acasă. Superb !

Pachetul turistic achiziționat (parfumul) a fost destul de scump. Acest parfum merge de minune în sezonul călduros, atunci când râzi. Tot ceea ce avem nevoie este să-i simțim aroma unică, lăsând deoparte termenii și rigorile parfumistice. Cu siguranță vom petrece acolo următorul sezon estival.

Longevitate: 6 - 9 ore
Siaj: moderat
Nota: 9/10

Bravo, Creed !

RolRO
RolRO

Un parfum unisex de vara , de soare , de vacanta . Cateodata miroase a lamaie , cateodata a cocos in functie de ceea ce vrei sa mirosi . Pentru cine si-l permite, acest parfum impeuna cu millesime imperial va vor face o vara minunata. Luxul se cam plateste, si nu cred sa gasest asa ceva pana in 500 ron.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Creed Virgin Island Water fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Creed Virgin Island Water, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Virgin Island Water dupa Creed. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Virgin Island Water de Creed reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Hermes Terre d'Hermes Byredo Bal d'Afrique Carner Barcelona Cuirs Mancera Cedrat Boise Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Diptyque Philosykos Xerjoff More Than Words Keiko Mecheri Attar de Roses Christian Dior Dior Homme Intense Cartier Must de Cartier Etat Libre d`Orange Bijou Romantique Boadicea the Victorious Intense By Kilian Back to Black Carner Barcelona Tardes Chanel Chanel No 5 Eau de Toilette Christian Dior Fahrenheit Tom Ford Noir de Noir Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Frederic Malle Carnal Flower