Designeri » C » Oriental Floral « Grupuri

Dark Rose Czech & Speake de dama

Dark Rose Czech & Speake de dama

oud
Dark Rose Czech & Speake de dama Imagini

Dark Rose de Czech & Speake este un parfum Oriental Floral de dama. Dark Rose a fost lansat in 2009. Notele de varf sunt sofran si trandafir; notele de mijloc sunt paciuli, lemn de santal si Lemn de Agar(Oud); Notele de baza sunt mosc si ambra.

sofran trandafir

paciuli lemn de santal Lemn de Agar(Oud)

mosc ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Dark Rose by Czech & Speake.

Dark Rose Recenziile parfumurilor

Un parfum in care avem din nou combinatia orientala cea mai cunoscuta: trandafir, oud, plus sofran, santal si paciuli. Bineinteles, ca aici trandafirul este in prim-plan, si este unul burgund, foarte parfumat, dar si cu un usoooor iz acrisor (pe p;ielea mea). Poate doar acest iz imi este usor neplacut...
Nota de oud nu este medicamentoasa aici, nu imi pare nici in exces, iar nota de paciuli se simte bine, aspreste usor parfumul (dar nu il strica deloc!). Santalul si ambra sunt foarte discrete, parfumul nu este cremos, ci mai mult zemos, bogat, intunecat si doar o idee acrisor.
Siaj moderat, persistenta moderat-buna. Evaluare: 7,5/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Czech & Speake Dark Rose fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Czech & Speake Dark Rose, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Dark Rose dupa Czech & Speake. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Dark Rose de Czech & Speake reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Floral
Alexander McQueen Kingdom Summer Thierry Mugler Mirror Mirror Collection -  Miroir des Envies Houbigant Lutece Miya Shinma Tsuki Amouage Ubar Profumi del Forte Roma Imperiale Rance 1795 Rue Rance Eau De La Couronne Shiseido Zen Concentrated O Boticario Glamour Secrets Rose Rasasi Al Ward Al Musk Anne Klein Anne Klein 2 Florascent Aqua Floralis Jasmine