Designeri » D E » Floral Verde « Grupuri

Tilleul D`Orsay de dama

Tilleul D`Orsay de dama

miere
Tilleul D`Orsay de dama Imagini

Tilleul de D`Orsay este un parfum Floral Verde de dama. Tilleul a fost lansat in 1915. Creatorul acestui parfum este Olivia Giacobetti. Notele de varf sunt petit grain, aglica si pepene rosu; notele de mijloc sunt ciclama si flori de tei; Notele de baza sunt salcam, ceara de albine si fan.

petit grain aglica pepene rosu

ciclama flori de tei

salcam ceara de albine fan

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Tilleul by D`Orsay.

Tilleul Recenziile parfumurilor

Un floral foarte frumos, cu cel mai realistic miros de tei pe care l-am intalnit! Acest miros de flori de tei mai este acompaniat de note de fan uscat si un strop de miere, insa aceasta se simte abia in notele de baza. Il vad ca pe un parfum destul de inventiv, demn de a fi cumparat. Siaj si persistenta moderate. ota mea: 8/10

Poizan
Poizan

Spuneti-mi va rog de unde l-ati achizitionat, ca prin Iasi nici nu s-a auzit de el.

arianperfume
arianperfume

Un parfum airy, diafan, mult prea diafan totusi este umila mea parere. Nota de fan mi se pare mult prea evidenta si destul de neplacuta. Experienta nu a fost deloc ce ma asteptam. Persistenta si siajul ul minime, maximum 30 minute, not a fan....Pentru un parfum cu mirosul florilor de tei se pare ca imi continui cautarea...

Mirunacatowl
Mirunacatowl

Acesta a fost primul parfum de nisa pe care mi l-am cumparat in viata mea. Desi a fost destul de scump, pot spune ca nu m-a dezamagit deloc, eu fiind o mare iubitoare de flori de tei. Parfumul miroase exact asa cum miroase in iunie prin Copou in Iasi, cand infloresc teii. Nici nu exista pentru mine alta descriere mai potrivita si am fost extrem de bucuroasa ca am putut sa-mi aduc in casa din Germania cea ploioasa un adevarat miros de vara romaneasca de acasa!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre D`Orsay Tilleul fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre D`Orsay Tilleul, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Tilleul dupa D`Orsay. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Tilleul de D`Orsay reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Parfum d`Empire Cuir Ottoman Juliette Has A Gun Citizen Queen Robert Piguet Fracas Frederic Malle En Passant Givenchy Les Parfums Mythiques - Extravagance d'Amarige Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Guerlain Idylle Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum Hermes Hiris Boucheron Boucheron Serge Lutens Bas de Soie Boadicea the Victorious Ardent Serge Lutens Sa Majeste la Rose Puredistance Opardu Serge Lutens Rahat Loukoum Ormonde Jayne Vanille d'Iris Hermes Elixir des Merveilles Guerlain Chamade Amouage Amouage Lyric Woman Amouage Honour Woman