Designeri » D E » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

She Wood Golden Light Wood DSQUARED² de dama

She Wood Golden Light Wood DSQUARED² de dama

She Wood Golden Light Wood DSQUARED² de dama Imagini She Wood Golden Light Wood DSQUARED² de dama Imagini

She Wood Golden Light Wood de DSQUARED² este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. She Wood Golden Light Wood a fost lansat in 2011. Creatorul acestui parfum este Daphne Bugey. Notele de varf sunt floare de portocal african, neroli si lamaie de Amalfi; notele de mijloc sunt mosc si heliotrop; Notele de baza sunt vetiver si cedru de Virginia.

floare de portocal african neroli lamaie de Amalfi

mosc heliotrop

vetiver cedru de Virginia

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about She Wood Golden Light Wood by DSQUARED².

She Wood Golden Light Wood Recenziile parfumurilor

Sunt la a doua testare si am constatat ca-mi place. Notele de varf m-au dus imediat cu gandul la un salcam inflorit batut de ploaie (stiu, sunt total pe langa, dar eu asa l-am simtit). Apoi s-a schimbat si se schimba in continuare, ba fresh, ba lemnos, ba floral. Imi place tocmai aceasta versatilitate.
La aproximativ o ora de la aplicare, simt putin heliotrop si mosc, dar notele lemnoase sunt cele mai pregnante.
Nu e genul "bomba", nu vad absolut nici o asemanare cu Alien, ramane aproape de piele, dar radiaza cumva, ca o aura.
Cred ca va merge foarte bine la primavara, si-asa imi faceam probleme ca nu voi avea ce purta cand dau ghioceii!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre DSQUARED² She Wood Golden Light Wood fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre DSQUARED² She Wood Golden Light Wood, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica She Wood Golden Light Wood dupa DSQUARED². Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre She Wood Golden Light Wood de DSQUARED² reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dune Thierry Mugler Alien Essence Absolue Christian Dior Miss Dior Le Parfum Chanel Chance Eau Tendre Juliette Has A Gun Lady Vengeance Lalique Encre Noire Pour Elle Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Robert Piguet Visa 2007 Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Chanel Allure Sensuelle Maison Francis Kurkdjian Aqua Universalis Forte Fragonard Grain de Soleil Chanel Chance Eau de Toilette Christian Dior Hypnotic Poison Chanel Chance Eau Fraiche Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Chanel Coco Eau de Parfum Givenchy Hot Couture Bottega Veneta Bottega Veneta Juliette Has A Gun Vengeance Extreme