Designeri » D E » Pielarie « Grupuri

Caractere Daniel Hechter de barbati

Caractere Daniel Hechter de barbati

Caractere Daniel Hechter de barbati Imagini Caractere Daniel Hechter de barbati Imagini Caractere Daniel Hechter de barbati Imagini

Caractere de Daniel Hechter este un parfum Pielarie de barbati. Caractere a fost lansat in 1989. Creatorul acestui parfum este Alain Verjus. Notele de varf sunt aldehide, pelin, chimion, lavanda, busuioc si bergamot; notele de mijloc sunt brad, piper, iasomie, garoafa, salvie si muscata; Notele de baza sunt pielarie, ambra, paciuli, mosc, nuca de cocos, lichen, tamaie si cedru.

aldehide pelin chimion lavanda busuioc bergamot

brad piper iasomie garoafa salvie muscata

pielarie ambra paciuli mosc nuca de cocos lichen tamaie cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Caractere by Daniel Hechter.

1881 Men

Caractere Recenziile parfumurilor

aurelursu1965
aurelursu1965

Vreau sa achizitionez si eu 2 bucati din acest parfum si problema este ca nu am reusit sa il achizitionez nici din romania, nici din mediuiul online. Poate cineva sa ma ajute cu un contact de unde as putea sa il achizitionez. Pe ebay nu il livreaza decat in Franta. Ma puteti contacta la 0723119134

a4tech
a4tech

Aceast parfum chiar are caracter! Este un parfum barbatesc clasic, tare, cu note aspre, dar atent evidentiate ce te scot in evidenta oriunde, oricand. Daca pretul acestui parfum a ajuns pe e-bay si la 48 de euro inseamna ca merita. La noi in tara nu mai exista, si este tare pacat. Merita un 10 datorita longevitatii sale de la lansare pana in 2015.

daniel hechter
daniel hechter

Un parfum bun, foarte bun, la fel ca toate parfumurile acestui creator de moda. Se pare ca din 2013 nu se mai aduc parfumuri daniel hechter in romania. Mare pacat, pentru ca pe internet nu sunt, decat foarte greu gasesti, si la preturi mai greu accesibile, dar se merita! Cei care le duceti dorul, cautati-le pe net, mai sunt unii care aduc. Chiar acum cateva zile mi-am luat 2 bucati. La urmatorul salariu mai iau 2 bucati de midnight.Nici nu stiti cat le-am cautat! De 2 ani cum vedeam o parfumerie, intrebam de aceste parfumuri. Pana acum am avut midnight si caractere, dar o sa mai incerc si altele, pentru ca am devenit dependent de Daniel Hechter..Recomand cu placere, oricand!

ionelslavoiu
ionelslavoiu

L-am folosit candva in anii 90, cand abia aparuse si mi-l aminteam destul de vag. Acum l-am gasit cu greu, dar a meritat. La inceput domina accentele aromatic-condimentate, apoi se linisteste si devine extrem de "barbatesc": tamaie, lichen, pielarie. Descrierea este excelenta si rar mi s-a intamplat sa o regasesc atat de bine conturata in parfumul din sticluta. Un parfum "greu" de seara, pentru ocazii speciale. Se potriveste celor trecuti de prima tinerete.

Caractere by Daniel Hechter 4.25 out of 5 based on 5 ratings and 4 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Daniel Hechter Caractere fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Daniel Hechter Caractere, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Caractere dupa Daniel Hechter. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Caractere de Daniel Hechter reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Oscar de la Renta Oscar de la Renta Pour Lui Aramis Aramis Fendi Fan di Fendi pour Homme Chopard Casmir Paloma Picasso Paloma Picasso Joop! Joop! Femme Elie Saab Le Parfum Lalique Encre Noire Christian Dior Dior Addict Burberry Burberry Brit for Men Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Issey Miyake L'Eau Bleue d'Issey Pour Homme Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Boucheron Jaipur Homme Joop! Joop! Homme Slava Zaitsev Maroussia Ajmal Wisal Guerlain Samsara Eau de Parfum Van Cleef & Arpels Feerie Lancome Magie Noire