Designeri » D E » Floral Fructat « Grupuri

Cool Water Sensual Essence Davidoff de dama

Cool Water Sensual Essence Davidoff de dama

Cool Water Sensual Essence Davidoff de dama Imagini Cool Water Sensual Essence Davidoff de dama Imagini Cool Water Sensual Essence Davidoff de dama Imagini

Cool Water Sensual Essence de Davidoff este un parfum Floral Fructat de dama. Cool Water Sensual Essence a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Nathalie Lorson. Notele de varf sunt bergamot si fructe rosii; notele de mijloc sunt frangipani si orhidee; Notele de baza sunt note lemnoase, vanilie si mosc.

bergamot fructe rosii

frangipani orhidee

note lemnoase vanilie mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Cool Water Sensual Essence by Davidoff.

Cool Water Sensual Essence Recenziile parfumurilor

Uuuuuuuu, un parfum duuuulce, precum Pink Sugar, cu muuuulta vanilie, zahar ars, un strop de frangipani (deja zaharisit si el), Nu are absolut nimic acvatic in el, mi se strepezesc dintii ce dulce e, e opulent, nu poate fi purtat vara in absolut niciun caz, e totalmente pentru iarna, in opinia mea, seamana foarte bine cu Fantasty - Britney Spears, sau Pink Sugar - Aquolina. Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 6/10

Mirunacatowl
Mirunacatowl

Sa nu credeti ca, daca e un Cool Water, chiar si racoreste! Daca e un frangipani, e unul care mie nu-mi miroase a. Nu percep nici una dintre notele listate.
E un parfum cald, usor dulceag, dar si delicat. Il trec in aceeasi categorie cu Chopard Brilliant Wish, dar e mai usor si mai potrivit pt. serile de vara.
Asocierea mea este cu nisipul de pe plaja, care ramane cald si dupa ce se lasa intunericul, cald si matasos ca la Mamaia, cand te joci in nisisp si firele lui se scurg, ca intr-o clepsidra, printre degetele de la picioare.
Intrebuintari: seri de vara, poate si primavara, suflete romantice.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Davidoff Cool Water Sensual Essence fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Davidoff Cool Water Sensual Essence, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Cool Water Sensual Essence dupa Davidoff. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Cool Water Sensual Essence de Davidoff reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Gianfranco Ferre GF Ferre Lei-Her Lancome Miracle Ultra Pink Morgan Love Love de Toi Glossy Esprit Connect for Us Valentino Vendetta Donna Romea D`Ameor The Princess of Venice Lancome Tresor In Love Donna Karan DKNY Fresh Blossom Art Limited Edition Corine de Farme Ternata Elizabeth Arden Pretty Eau de Cologne Thymes Naia Garage GRG