Designeri » D E » Aromatic Fougere « Grupuri

Davidoff Davidoff de barbati

Davidoff Davidoff de barbati

Davidoff Davidoff de barbati Imagini

Davidoff de Davidoff este un parfum Aromatic Fougere de barbati. Davidoff a fost lansat in 1984. Creatorul acestui parfum este Edouard Flechier. Notele de varf sunt pelin, lamaie verde, busuioc si lamaie; notele de mijloc sunt garoafa, radacina de stanjenel, chimion si trandafir; Notele de baza sunt pielarie, paciuli, lichen si Castoreum.

pelin lamaie verde busuioc lamaie

garoafa radacina de stanjenel chimion trandafir

pielarie paciuli lichen Castoreum

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Davidoff by Davidoff.

Davidoff Recenziile parfumurilor

RomanianPsycho
RomanianPsycho

Davidoff împreună cu Zino si Good Life fac parte din Sfânta Treime cu care această casă a decis să bucure simţurile muritorilor de rând acum ceva ani buni. Davidoff avea nişte parfumuri de top, demne de un "Hall of Fame" al anilor 80 şi 90. Acestea trei ar trebui să fie standard de calitate în rândul caselor designer. Exemplare despre cum ar trebui să fie un parfum. Mai am de incercat Relax, dar nu cred că e o abatere de la normă.

Aici începutul e brutal cu o notă animalică puternică, autentică de castoreum care ar face pe mulţi să strâmbe din nas, ba chiar să fugă din magazin dacă încă s-ar mai găsi de cumpărat la rafturi. Seamană, pe start, cu Salvador Dali Pour Homme cu menţiunea că Dali păstrează mirosul ciudat şi animalic pe tot parcursul său. După ceva vreme se transformă în ceva mai blând, însă cu un pic de dirty-nasty rămas pe fundal. Mai apoi, predomină o notă de piele în combinaţie cu muşchii de stejar. Lor li se alatură şi nota de lime care se simte foarte bine şi adaugă înca un grad de "verde" parfumului. Nu am mai mirosit lime la creaţii de genul acesta. E o noutate pentru mine şi e chiar una de admirat.

Parfumul evoluează frumos, plăcut, e calitativ şi face o trecere rapidă de la brut la fin. Acest lucru nu se poate spune si despre casa Davidoff care scoate mizerii ridicole pe bandă rulantă în ultimul timp. Păcat!

Davidoff - bestia îmblânzită!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Davidoff Davidoff fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Davidoff Davidoff, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Davidoff dupa Davidoff. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Davidoff de Davidoff reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Aromatic Fougere
Giorgio Armani Emporio Armani Night Versace Jeans Couture Man Azzaro Azzaro pour Homme Mexx Mexx Man Monotheme Fine Fragrances Venezia Scottish Lavender Alfred Sung Paradise Homme Laura Biagiotti Aqua di Roma Uomo Versace Versace Pour Homme Tous Tous In Heaven Him Everlast Uppercut Lili Bermuda Navy Yves Saint Laurent Rive Gauche Pour Homme Intense