Designeri » D E » Pielarie « Grupuri

Davidoff Leather Blend Davidoff unisex

Davidoff Leather Blend Davidoff unisex

Davidoff Leather Blend Davidoff unisex Imagini

Davidoff Leather Blend de Davidoff este un parfum Pielarie unisex. Acesta este un parfum nou Davidoff Leather Blend a fost lansat in 2014. Creatorul acestui parfum este Christophe Raynaud. Notele de varf sunt sofran si piper; notele de mijloc sunt trandafir si ambra; Notele de baza sunt pielarie si papirus.

sofran piper

trandafir ambra

pielarie papirus

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Davidoff Leather Blend by Davidoff.

Davidoff Leather Blend Recenziile parfumurilor

Rose_selavie
Rose_selavie

Inainte de orice trebuie sa zic ca m-a surprins aerul lui "niche" prin faptul ca 1) e destul de curajos pentru un parfum mainstream si mai ales pentru un Davidoff pe care eu personal inca il asociez cu transparentul Cool Water. Si 2) pentru ca daca tot s-a inspirat din trendurile de nisa ei bine macar s-a uitat unde trebuia, acest Leather Blend fiind nici mai mult nici mai putin decat un fel de fratior mai mic a lui Black Afgano.
Parfumurile seamana mult in anumite puncte, insa, ca sa fiu cinstita pana la capat Leather Blend desi deloc slab ca performante totusi nu poate sta umar langa umar cu Black Afgano care, asa cum se stie, efectiv bubuie si arunca traznete si rafale de oud in jur.
Nu, oudul nu este nici macar prezent in Leather Blend - desi Raynaud a obtinut un efect de oud care inlocuieste cat de cat cu succes lipsa pretiosului lemn de agar. Daca ar contine intr-adevar oud nu cred ca s-ar sfii sa-l desconspire in piramida oficiala, nota fiind sinonima cu luxul si opulenta la ora actuala.
Anyway, Leather Blend miroase masculin si modern, mentinand permanent acea aroma densa, atat de coplesitoare si atatatoare de piei aspre tabacite arse de niste accente picante de sofran si piper. Parfumul pare a avea o textura pârjolitoare, parca sfaraie si iti irita la inceput narile, dupa care se mai potoleste dar tot te va tine in corzi pana la sfarsit. Atrage atentia! Mie sigur mi-a atras-o.
Pentru barbatii moderni care adora sa-si cultive dandismul.

Davidoff Leather Blend by Davidoff 4.00 out of 5 based on 2 ratings and 1 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Davidoff Davidoff Leather Blend fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Davidoff Davidoff Leather Blend, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Davidoff Leather Blend dupa Davidoff. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Davidoff Leather Blend de Davidoff reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Pielarie
Maurer & Wirtz GranValor Tabac Rochas Globe Pierre Balmain Jolie Madame Aubusson Aubusson Homme Parfumerie Generale Private Collection L`Oiseau de Nuit Pierre Cardin Pierre Cardin Collection Cuir Intense Jack Black Jack Black Signature Black Mark Humiecki & Graef Askew Susan D. Owens Heir Black Phoenix Alchemy Lab Sara Pezzini S-Perfume Se-x Christian Dior La Collection Couturier Parfumeur Leather Oud