Designeri » D E » Oriental Lemnos « Grupuri

Plus Plus Masculine Diesel de barbati

Plus Plus Masculine Diesel de barbati

scortisoara

Plus Plus Masculine de Diesel este un parfum Oriental Lemnos de barbati. Plus Plus Masculine a fost lansat in 1997. Creatorul acestui parfum este Arturetto Landi. Notele de varf sunt bergamot, portocala, frunze de palmieri si heliotrop; notele de mijloc sunt iasomie, mesteacan, salvie, cardamom, coriandru, lacramioare, violeta si note verzi; Notele de baza sunt vetiver, mosc, lemn de santal, paciuli, lichen, nucsoara, cuisoare, scortisoara, boabe de tonka si anason.

bergamot portocala frunze de palmieri heliotrop

iasomie mesteacan salvie cardamom coriandru lacramioare violeta note verzi

vetiver mosc lemn de santal paciuli lichen nucsoara cuisoare scortisoara boabe de tonka anason

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Plus Plus Masculine by Diesel.

Plus Plus Masculine Recenziile parfumurilor

tubykap20
tubykap20

Nu pot spune ca merita banii,desi a fost exagerat de ieftin! Adica...preferam sa dau in plus si sa ma bucur mai mult! Noroc cu sotul ca nu e pretentios si accepta cam orice parfum ii cumpar! :P:P:P
Miroase destul de comun,desi ceea ce m-a atras la el (pe langa pret) au fost notele - scortisoara,cardamomul,nucsoara...chestii spicy! Si din pacate tot ce simt e bergamota!Poate si putin mosc...dar cam atat!Aaaah,scortisoara...zero! :(
Si nu prea persista,ramane foarte apropiat de piele,tre'sa bagi nasul adanc sa il simti!

V-ati prins ca a fost un blind buy,nu? Silly me,again!!! Macar m-am ales cu un gel de dus care-mi place mult!

P.S. Parca incep sa prind putin cardamom,dar foarte putin! Eeeeeh,e bun vara asta!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Diesel Plus Plus Masculine fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Diesel Plus Plus Masculine, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Plus Plus Masculine dupa Diesel. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Plus Plus Masculine de Diesel reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Lemnos
Naomi Campbell Mystery Givenchy Pi Leather Jacket Joop! Joop! Femme Crabtree & Evelyn Sandalwood Charriol Charriol Eau de Parfum Hermes Parfum des Merveilles 2006 Fred Hayman Touch With Love Animale Animale Animale for Men Ted Lapidus TL Pour Lui Yves Rocher Nature Millenaire Jeanne Arthes Arthes Essential Patchouli Sumatra Mansfield Georges Feghali Monte Carlo Coup de Foudre