Designeri » D E » Chypre Floral « Grupuri

34 boulevard Saint Germain Diptyque unisex

34 boulevard Saint Germain Diptyque unisex

34 boulevard Saint Germain Diptyque unisex Imagini 34 boulevard Saint Germain Diptyque unisex Imagini

34 boulevard Saint Germain de Diptyque este un parfum Chypre Floral unisex. 34 boulevard Saint Germain a fost lansat in 2011. Creatorul acestui parfum este Olivier Pescheux. Notele de varf sunt citrice, coacaze negre, note verzi, frunze de smochin, piper roz, cuisoare, cardamom si scortisoara; notele de mijloc sunt stanjenel, muscata, tuberoza, trandafir si violeta; Notele de baza sunt note lemnoase, rasina si eucalipt.

citrice coacaze negre note verzi frunze de smochin piper roz cuisoare cardamom scortisoara

stanjenel muscata tuberoza trandafir violeta

note lemnoase rasina eucalipt

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about 34 boulevard Saint Germain by Diptyque.

34 boulevard Saint Germain Recenziile parfumurilor

34 e genul de parfum care devine tot mai frumos pe masura ce trec orele. Dupa un inceput citric si piperat, se domoleste. Pe mine se simt cel mai bine cuisoarele in prima ora de la aplicare, apoi devine lemnos-aromatic.Nu am simtit absolut deloc tuberoza, nici muscata, nici irisul.
Persista pe piele mai bine de 8 ore, dar nu e genul "bomba"- invaluie, nu izbeste.
Per total, un parfum frumos, fin, ii multumesc Roxxanei pentru ca ne-a facut cunostinta!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Diptyque 34 boulevard Saint Germain fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Diptyque 34 boulevard Saint Germain, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica 34 boulevard Saint Germain dupa Diptyque. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre 34 boulevard Saint Germain de Diptyque reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Serge Lutens Feminite du Bois Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Christian Dior Dune Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Giorgio Armani Armani Code for Women Lubin Akkad Tauerville Vanilla Flash Frederic Malle Portrait of a Lady CoSTUME NATIONAL 21 Penhaligon`s Artemisia Nobile 1942 Ponte Vecchio W Rance 1795 Pres de Toi Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Maison Francis Kurkdjian Lumiere Noire Pour Femme Yves Rocher Voile d'Ambre Christian Dior Dolce Vita Byredo Seven Veils Lubin Gin Fizz Christian Dior Cruise Collection Escale a Pondichery Byredo La Tulipe