Designeri » D E » Aromatic « Grupuri

L'eau des Hesperides Diptyque unisex

L'eau des Hesperides Diptyque unisex

L'eau des Hesperides Diptyque unisex Imagini

L'eau des Hesperides de Diptyque este un parfum Aromatic unisex. L'eau des Hesperides a fost lansat in 2008. Creatorul acestui parfum este Olivier Pescheux. Notele de varf sunt portocala amaruie, mandarina, lamaie, petit grain, chimion, iarba, rozmarin si piper; notele de mijloc sunt note florale si menta; Notele de baza sunt cedru, mosc si imortela.

portocala amaruie mandarina lamaie petit grain chimion iarba rozmarin piper

note florale menta

cedru mosc imortela

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about L'eau des Hesperides by Diptyque.

L'eau des Hesperides Recenziile parfumurilor

otisv
otisv

Asta-vara l-am testat dintr-o mostra si mi-a placut mult. Mi-am dorit o sticla, dar n-a fost sa fie. Am prins un decant acum, in octombrie si nu-mi pare rau deloc. E intreaga vara cuprinsa intr-un parfum! E mirosul intens al florilor de camp sub soarele arzător! E usor, bogat, are siaj si personalitate iar stropul de citrice face ca tabloul sa fie plin de viata. Nu stiu daca il voi purta vara, dar cu siguranta il voi purta cand imi va fi dor de vara! Are nota 10 cu felicitari din partea mea!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Diptyque L'eau des Hesperides fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Diptyque L'eau des Hesperides, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica L'eau des Hesperides dupa Diptyque. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre L'eau des Hesperides de Diptyque reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Aromatic
Pino Silvestre Green Generation Unisex Kenzo KenzoKi Ginger Flower (Euphoric) Benetton B. Clean Relax Banana Republic Slate Yves Saint Laurent Kouros Eau d`Ete 2006 Ferrari Ferrari passion Unlimited Cattier Tonissima Fragrances of Ireland Inis Acqua di Parma Blu Mediterraneo Quercia Marina Maitre Parfumeur et Gantier Jardin du Nil Calum Best Calum Melvita Floral Water Lemon Balm